Hamilton: Red Bull zdaje się być wyjątkowo mocny

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton w dużych superlatywach wypowiedział się na temat obecnej dyspozycji konkurencyjnych zespołów. Dodał również, iż ma nadzieję, że Mercedes bardzo szybko upora się ze słabymi stronami konstrukcji W12.

Siedmiokrotny mistrz świata w trakcie niedzielnej konferencji prasowej zwrócił uwagę na trzy ekipy, które jego zdaniem będą bardzo konkurencyjne w zbliżającej się kampanii mistrzostw świata.

„Osiągi niektórych zespołów są naprawdę imponujące” – stwierdził Brytyjczyk.

„Uważam, że Red Bull w tym roku jest wyjątkowo mocny. Znakomicie jest widzieć też McLarena w dobrej formie. W tym gronie jest również zespół Alpine. Jestem naprawdę podekscytowany tym faktem, ponieważ w sezonie czeka nas dużo zabawy.”

Brytyjczyk, zapytany o obecne problemy Mercedesa, odpowiedział: „Nie tracę czasu na zamartwianie się, ponieważ wolę skupić się na swojej pracy. Wraz z całym zespołem ciężko pracujemy i koncentrujemy się na dokończeniu naszego programu testowego. Staramy się być tak wydajni, jak to tylko możliwe.”

„W mojej opinii lepiej jest, gdy nie wszystko idzie po twojej myśli. Zdecydowanie lepiej jest mieć teraz problemy niż w momencie inauguracji sezonu. Jakby nie patrzeć, jest to idealny moment, aby wyeliminować pewne mankamenty. Jestem naprawdę zadowolony i z optymizmem patrzę w przyszłość.”

„Szczerze mówiąc, nikt zbytnio nie przejmuje się tymi problemami, ponieważ jesteśmy składem, który zdobył wiele tytułów mistrzowskich, więc wiemy, jak działać w takich sytuacjach” – podsumował.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images