Hamilton rozpoczął pozytywne negocjacje kontraktowe z Mercedesem

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton potwierdził, że rozpoczął wstępne rozmowy z Toto Wolffem, szefem Mercedesa, dotyczące jego kontraktu na następny sezon lub kilku kolejnych. Brytyjczyk jest zadowolony z przebiegu negocjacji.

Zarówno zespół, jak i siedmiokrotny mistrz świata, nie chcą w tym roku zwlekać ani odkładać rozmów na ostatnią chwilę. 36-latek podpisał bowiem umowę na trwający sezon zaledwie kilka tygodni przed jego rozpoczęciem. Tym razem obie strony ustaliły, że szybciej rozpoczną negocjacje kontraktu na sezon 2022 i być może następne lata.

„Rozpoczęliśmy dyskusje” – powiedział Hamilton w czwartek na konferencji prasowej w austriackim Spielbergu. „Nie mam zbyt wiele do powiedzenia na ten temat. Odbyliśmy rozmowy, które oceniam pozytywnie.”

Dotychczasowa postawa kierowcy ze Stevenage wskazuje na to, że pozostanie w Formule 1 na kolejny sezon, niezależnie od tego, czy zdobędzie mistrzostwo w obecnej kampanii. Wiadomo też, że o drugie miejsce w Mercedesie toczy się korespondencyjna walka między Valtterim Bottasem a George’em Russellem z Williamsa. Pojawia się jednak wiele opinii, że Hamilton będzie optował za pozostawieniem Fina w składzie, ponieważ według Brytyjczyka, zapewnia to stabilność i równowagę w zespole.

36-latek potwierdził to także na czwartkowej konferencji, gdy nazwał Bottasa „najlepszym partnerem zespołowym”, z jakim jeździł w Formule 1.

„Kiedy mówię o zespołowym koledze, nie chodzi mi tylko o jego występy, czy osiągnięcia. Chodzi o morale całej ekipy, o to, jak pracujesz w środowisku ludzi z zespołu.”

„Valtteri jest teraz moim partnerem zespołowym i obaj mieliśmy wzloty oraz upadki w naszych karierach. Jednak tak jak powiedziałem, dla mnie jest fantastycznym kolegą z zespołu i niekoniecznie uważam, że musi się to zmienić.”

Kiedy Hamilton został zapytany o ewentualne zastąpienie Bottasa George’em Russellem od przyszłego roku, odpowiedział lakonicznie: „Cóż, obecnie nie jest moim partnerem zespołowym, więc nie muszę nic więcej mówić.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images