Hamilton: Russell ma potencjał, aby zostać mistrzem świata

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton w dużych superlatywach wypowiedział się na temat swojego młodszego rodaka, który jego zdaniem, podąża identyczną ścieżką, co Fernando Alonso.

Utytułowany Brytyjczyk zwrócił uwagę na imponujący rozwój George’a Russella, który dzięki startom w słabszej ekipie, mógł udoskonalić się na wielu płaszczyznach wyścigowego rzemiosła. Dodał także, że jego młodszy kolega ma potencjał, aby zostać w przyszłości mistrzem świata.

„Dotychczasowy przebieg kariery George’a przypomina mi wczesne lata Fernando Alonso” – powiedział Hamilton.

„Wielu utalentowanych kierowców zaczynało karierę w mniejszych zespołach, które dawały im możliwość rozwoju. Popełniając błędy, z czasem doskonalili się i w końcu stawali się liderami ekipy.”

„Biorąc pod uwagę to, jak George sobie radził i co osiągnął, to rok 2020 był dla niego świetny. Częste awanse do Q2 i bardzo dobre wyniki w wyścigach nie przyszły mu łatwo.”

„Jestem pod wielkim wrażeniem jego umiejętności wyścigowych i tego, jak się rozwija. Naprawdę wierzę, że jest on przyszłością sportów motorowych. Jest jeszcze kilku bardzo zdolnych zawodników, ale śledzenie jego postępów jest dla mnie ekscytujące.”

„Nie wątpię, że ma on potencjał, aby zostać przyszłym mistrzem świata” – podsumował.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images