Hamilton: Samotny wyścig to inny rodzaj wyzwania

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton bez zaskoczenia okazał się najlepszym kierowcą podczas niedzielnych zmagań na torze Hungaroring, gdzie całkowicie zdominował swoich rywali i kontrolował wyścig od samego początku, a do zwycięstwa dołożył również dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie.

Niedzielny triumf Brytyjczyka na Hungaroringu pozwolił wyrównać statystykę Michaela Schumachera, który aż ośmiokrotnie zwyciężał na jednym torze. Kierowca Mercedesa po raz ósmy w karierze zwyciężył na węgierskim obiekcie, zaznaczając, że jest to jeden z jego ulubionych torów. Sześciokrotny mistrz świata dodał również, że jazda na czele stawki w totalnym odosobnieniu to zupełnie inny wymiar wyzwania.

Zwycięstwo Lewisa Hamiltona pozwoliło również awansować mu na fotel lidera w klasyfikacji generalnej, gdzie aktualnie wyprzedza o pięć punktów swojego partnera z zespołu.

"Dzisiejsza wygrana to ukoronowanie wspaniałego weekendu, który jest zasługą wspaniałych ludzi zatrudnionych w naszym zespole" - przyznał na gorąco Lewis Hamilton.

"Specyfikacja toru Hungaroring bardzo mi odpowiada i jest to jeden z moich ulubionych obiektów w kalendarzu, do którego co sezon wracam z utęsknieniem. Charakterystyka naszego samochodu również idealnie komponuje się z nitką tego toru, co przekłada się na naszą świetną dyspozycję na tym torze co sezon."

"Przez praktycznie cały wyścig ścigałem się sam ze sobą, co stanowi inny rodzaj wyzwania. Nasze tempo wyglądało wyśmienicie, a genialna strategia była uzupełnienie naszej dzisiejszej dyspozycji. Pod koniec wyścigu musiałem jeszcze bardziej podkręcić swoje tempo, co przełożyło się na wywalczenie dodatkowego punktu za najszybsze okrążenie."

"Przed nami tydzień przerwy, a po niej czeka nas podwójny weekend na Silverstone, gdzie również będziemy bardzo mocni. Nie wiemy jednak, czym odpowiedzą nasi rywale" - podsumował sześciokrotny mistrz świata.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images