Hamilton: Skłamałbym, gdybym powiedział, że nigdy nie myślałem o zakończeniu kariery w innym zespole

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Lewis Hamilton zdradził, że wyobrażał sobie siebie w innych barwach, jednak to w Mercedesie czuje się jak w domu i to z nim chce wiązać swoją przyszłość, jednocześnie przyznając, iż nie planuje rozstać się z Formułą 1 w najbliższym czasie.

Kontrakt siedmiokrotnego mistrza świata z Mercedesem wygasa wraz z końcem bieżącego roku, a to wywołuje wiele spekulacji, czy Brytyjczyk nie zdecyduje się na zmianę zespołowych barw lub nawet zakończy karierę.

Kierowca, jak i szef Mercedesa Toto Wolff niejednokrotnie wyrażali chęć przedłużenia kontraktu, jednak nowa umowa nie została jeszcze sprecyzowana i podpisana.

Niedawno jednak Hamilton przyznał, iż znajduje się w najlepszym momencie swojej kariery i nie planuje w najbliższym czasie pożegnać się z Formułą 1, a także dodał, iż obecnie jest ogromnie zmotywowany do walki o bycie najlepszym.

„Nie planuję zatrzymać się w najbliższym czasie. Nie jestem na końcowym etapie mojej kariery, znajduje się natomiast w swoim szczytowym punkcie” – powiedział Lewis Hamilton.

„Wszystko zależy od tego, jak ciężko chcę pracować i utrzymać się na szczycie, pod względem możliwości fizycznych i psychicznych. Jeśli spojrzysz na LeBrona [Jamesa] czy Toma Brady’ego, to oni pokazali, że można to utrzymać tak długo, jeśli jesteś wystarczająco oddany, aby włożyć w to energię i czas.”

„W tej chwili nie planuję się zmieniać, planuję tylko dodać mocy i motywacji do bycia najlepszym. Jestem ogromnie zmotywowany” – zapowiedział Brytyjczyk.

Po niezadowalającym Mercedesa sezonie 2022, przed rozpoczęciem trwającej kampanii w niemieckiej ekipie pokładano wiele nadziei na poprawę osiągów czy ponowny powrót do czołówki tabeli. Po czterech rundach Grand Prix, ekipa z Brackley w dalszym ciągu widocznie odstaje od liderów, a to wzmaga komentarze dotyczące transferu Hamiltona do innej stajni.

Hamilton podzielił się swoimi przemyśleniami na temat McLarena, ale również zdradził, iż zastanawiał się, jak wyglądałaby jego kariera między innymi w czerwonych barwach, jednak podkreślił, że to w Mercedesie czuje się jak w domu.

„Skłamałbym, gdybym powiedział, że nigdy nie myślałem o zakończeniu kariery w innym zespole. Zacząłem w McLarenie w wieku trzynastu lat, chciałbym myśleć, że zawsze będę częścią ich rodziny, więc myślałem o tym, jak by to wyglądało, gdybym pewnego dnia był w McLarenie.”

„Myślałem i oglądałem kierowców Ferrari na ekranach przy torze i oczywiście zastanawiałem się, jak by to było być w czerwonych barwach… Jednak potem idę do mojego zespołu, do Mercedesa i czuję, że to jest mój dom.”

„Jestem szczęśliwy tam, gdzie jestem. Nie podpisałem jeszcze kontaktu, ale pracujemy nad nim” – zdradził.

Kierowca również zwrócił uwagę na jego doskonałą relację z Toto Wolffem, która wpływa na stałą chęć jazdy dla stajni z Brackley.

„Nasza relacja jest bardzo wyjątkowa. Wzajemnie się podnosiliśmy, pomagaliśmy i wspieraliśmy, zarówno na poziomie naszych karier, biznesów, jak i tego, w jaki sposób działamy w naszym życiu zewnętrznym i świecie.”

„Myślę, że byliśmy w stanie naprawdę zwierzyć się sobie nawzajem, być szczerymi i otwartymi. W biznesie bardzo trudno jest być otwartą postacią z innymi ludźmi, ponieważ zawsze wydaje się, że ktoś jest gotowy wbić ci nóż w plecy.”

„I myślę, że jest to kwestia zaufania. Powitał mnie w swojej rodzinie oraz powitał moją rodzinę w naszym zespole” – dodał. „Kiedy patrzę na innych kierowców, którzy odeszli z zespołu po jednym sezonie, myślę, że nie mieli szansy pokazać, co naprawdę potrafią. Nie można zbudować relacji w ciągu jednego roku z wielką organizacją.”

„Dlatego miałem naprawdę szczęście być częścią tego i mieć to doświadczenie. Jest tu dużo miłości, ta ekipa ma taki zwycięski sposób myślenia i muszę być gdzieś, gdzie ten sposób myślenia jest, ponieważ to jest to, co mam” – zakończył Hamilton.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images