Hamilton: Start z pierwszego rzędu to dla nas fantastyczny wynik

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton przyznał, że start z pierwszego rzędu w niedzielnym wyścigu to osiągnięcie, jakiego Mercedes się nie spodziewał, biorąc pod uwagę problemy od początku weekendu w Baku.

Zarówno 7-krotny mistrz świata, jak i jego zespołowy partner Valtteri Bottas, słabo prezentowali się w piątkowych sesjach treningowych, kończąc popołudniowej przejazdy nawet poza pierwszą dziesiątką.

Tempo kwalifikacyjne samochodów Mercedesa wyglądało lepiej, a Lewis Hamilton zdołał nawet wywalczyć drugą pozycję na starcie do niedzielnej rywalizacji. Do zdobywcy pole position, Charlesa Leclerca z Ferrari, Brytyjczyk stracił nieco ponad dwie dziesiąte sekundy.

„To było dobre okrążenie. Zdecydowanie się tego nie spodziewaliśmy i dla nas to fantastyczny wynik, ponieważ przez cały weekend zmagaliśmy się z problemami” – powiedział Brytyjczyk.

„Nie próżnowaliśmy, w ciągu tych dwóch dni dokonaliśmy wielu zmian, aby dogonić czołówkę. To było trudne, ale praca zespołu w nocy z piątku na sobotę była po prostu niesamowita. Jestem naprawdę dumny z każdego i pozytywnie nastawiony na jutrzejszy wyścig.”

Hamilton uważa też, że w niedzielę może nawet powalczyć o zwycięstwo, ponieważ według niego bolid Mercedesa jest mocniejszy w wyścigu niż na pojedynczym okrążeniu. Brytyjczyk mówił również, że zespół pokonał długą drogę do tego, by przygotować samochód na kwalifikacje.

„Myślę, że to było największe wyzwanie, z jakim przyszło nam się zmierzyć w tym sezonie – musieliśmy zrozumieć, czego naprawdę chce samochód.”

„Przez cały weekend nie mieliśmy szczęścia. To była katastrofa. Fakt, że znaleźliśmy się tutaj i startujemy z pierwszego rzędu, a dla Valtteriego to, że jest w dziesiątce, to ogromny skok, a wszystko dzięki wspaniałej pracy zespołowej.”

„Nasze tempo wyścigowe jest o wiele lepsze niż tempo na pojedynczym okrążeniu. W wyścigu będziemy tracić do rywali mniej niż w treningach czy kwalifikacjach. Mam nadzieję, że jutro będziemy w stanie z nimi walczyć, może nawet o zwycięstwo” – zakończył Hamilton.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images