Hamilton: To był bardzo trudny wyścig

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Lewis Hamilton przyznał, że wywalczenie trzeciego miejsca podczas Grand Prix Bahrajnu było najlepszym, na co mógł liczyć Mercedes.

Podczas sobotnich kwalifikacji Brytyjczyk wywalczył piątą pozycję, tuż za samochodami Ferrari i Red Bulla, którą utrzymywał przez większą część niedzielnej rywalizacji.

W trakcie ostatniego okrążenia kierowcy Red Bull Racing napotkali problemy z silnikiem, które wykorzystał Brytyjczyk, przekraczając linie mety na trzeciej pozycji.

„To był bardzo trudny wyścig. Zmagaliśmy się problemami podczas treningów i to jest naprawdę najlepszy wynik, jaki mogliśmy uzyskać. Dwaj pozostali kierowcy [Red Bulla] mieli pecha, ale zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy i jesteśmy wdzięczni za te punkty” – przyznał Brytyjczyk po zakończeniu rywalizacji.

Zapytany o to, czy oczekuje ulepszeń w swoim samochodzie na najbliższy weekend w Arabii Saudyjskiej, Hamilton odpowiedział: „Mam nadzieję; wiem, że wszyscy naprawdę ciężko pracują w fabryce.”

„Jednak wiem, cały zespół wie, że byliśmy doskonale zgranym składem przez tak długi czas, będziemy dalej pracować, przed nami jeszcze długa, długa droga.”

Brytyjczyk pogratulował także Ferrari, po tym, jak stajni z Maranello udało się ukończyć zmagania na torze Bahrain International na dwóch pierwszych miejscach, przyznając, że jest on bardzo zadowolony z powrotu włoskiego zespołu do czołówki.

„Jestem bardzo zadowolony, widząc, że znowu dobrze sobie radzą. To historyczny, epicki zespół, więc dobrze jest zobaczyć Carlosa i Charlesa w czołówce, więc gratuluję im” – dodał Hamilton.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images