Hamilton: To dość przytłaczające, że zdobyłem trzecie miejsce

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Lewis Hamilton był bardzo zadowolony wywalczeniem swojego drugiego podium w sezonie 2022. Kierowca Mercedesa przyznał jednak, że czuł się „przytłoczony”, gdy udało mu się wywalczyć trzecią lokatę w Grand Prix Kanady.

Brytyjczyk startujący z czwartego pola zdołał ukończyć wyścig na trzeciej pozycji. Tuż za plecami Hamiltona uplasował się jego partner z zespołu George Russell, który od początku sezonu nie wypadł z czołowej piątki.

Po wyścigu Hamilton powiedział, że jest „zachwycony” miejscem na podium i wyraził uznanie dla pracy, jaką wykonują Srebrne Strzały.

„To dość przytłaczające, że zdobyłem trzecie miejsce” – powiedział Hamilton po rywalizacji na torze imienia Gillesa Villeneuve'a.

„W tym roku cały czas walczymy z samochodem. Jako zespół nadal jesteśmy czujni i skoncentrowani, a to jest coś, z czego jestem bardzo dumny.”

„Jestem podekscytowany. Jak już mówiłem, w ten weekend nie spodziewałem się drugiego podium w tym sezonie, więc to naprawdę wyjątkowe uczucie, zwłaszcza że odniosłem tu swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 1. Uwielbiam to miejsce.”

Wynik Mercedesa z Grand Prix Kanady to czwarty raz, kiedy ekipa z Brackley uzyskała rezultat „3-4” w sezonie 2022, a konsekwentne zdobywanie punktów daje im zaledwie 38 punktów straty do Ferrari.

Srebrne Strzały pokazały w Montrealu mocne tempo wyścigowe, szybko wyprzedzając bolidy zespołu Alpine oraz utrzymując się w pobliżu kierowców Red Bulla i Ferrari.

Po wyścigu Hamilton wydawał się zaskoczony tempem W13, ale ma nadzieję, że poprawa osiągów to znak, że Mercedes częściej będzie w stanie walczyć o podia.

„Oni [Red Bull i Ferrari] są dla nas w tej chwili trochę za szybcy, a ja dawałem z siebie wszystko” – tłumaczył.

„Zbliżamy się do nich, więc musimy dalej naciskać, a w końcu będziemy mogli nawiązać z nimi walkę.”

„Pod koniec, dzięki samochodowi bezpieczeństwa, byłem naprawdę blisko liderów.”

„Szczerze mówiąc, nasze tempo było całkiem dobre, szczególnie w drugiej fazie wyścigu. Wykonaliśmy dużo pracy tutaj w Kanadzie i w naszym symulatorze. Dzięki temu uzyskaliśmy odpowiednie ustawienia” – podsumował Hamilton.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images