Hamilton: To nie był mój najgorszy rok w Formule 1

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Lewis Hamilton nie uważa, że niedawno zakończony sezon królowej motorsportu był najtrudniejszy w jego dotychczasowej karierze, jednak przyznaje, iż umieściłby go w trójce swoich najcięższych lat w Formule 1.

W tegorocznej kampanii Brytyjczyk po raz pierwszy w karierze nie wygrał ani jednego wyścigu, jego najlepszym wynikiem było drugie miejsce odniesione podczas pięciu Grand Prix.

Siedmiokrotny mistrz świata ostatecznie zakończył kampanię na szóstej pozycji w klasyfikacji kierowców, co również było najsłabszym osiągnięciem w ciągu całej historii jego startów. Nie oznacza to jednak, że kierowca Mercedesa uważa tak samo.

Według Hamiltona, nie właśnie zakończona rywalizacja, a sezon sprzed ponad dekady był dla niego najtrudniejszym wyzwaniem, zwłaszcza na poziomie osobistym.

„Myślę, że 2011 rok był prawdopodobnie najtrudniejszym pod względem tego, co wydarzyło się w moim życiu. Ten rok natomiast jest prawdopodobnie jednym z trzech najgorszych sezonów, jakie miałem” – powiedział Hamilton.

Stajnia z Brackley przechodziła przez ostatnie kilkanaście miesięcy dość poważny kryzys, największy od czasów rozpoczęcia ery hybrydowej. Najbardziej utytułowany zawodnik tej ekipy potrafi jednak wyciągnąć z tej trudnej sytuacji pozytywy i z nadzieją wypatruje kolejnych startów.

„Sądzę, że znacznie poprawiłem się, jeśli chodzi o pracę z zespołem i o to, jak pozostaliśmy zjednoczeni. To były główne plusy tego roku.”

Mercedes zakończył sezon 2022 na trzeciej pozycji w mistrzostwach konstruktorów, tracąc trzydzieści dziewięć punktów do zespołu Ferrari.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images