Hamilton ujawnia, co pomogło Mercedesowi uzyskać tak dobry wynik na Węgrzech

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Po kolejnym podwójnym podium z rzędu dla ekipy z Brackley, Hamilton jest przekonany, że są w stanie zniwelować różnicę, jaka dzieli ich do Ferrari i Red Bulla oraz ujawnia, jakie warunki pogodowe są bardziej korzystne dla jego ekipy.

Po nieudanych sesjach treningowych w garażu Mercedesa trwały intensywne prace nad poprawą ustawień samochodów. Przyniosło to efekt w postaci pole position dla Georga Russella, jednak zespół nie był w pełni zadowolony z kwalifikacji przez awarię systemu DRS w bolidzie Hamiltona, który stracił przez to możliwość na walkę o pierwszy rząd.

Lewis wystartował do wyścigu ostatecznie z siódmej pozycji, przez co zdobycie drugiego miejsca w wyścigu było dla wszystkich sporym zaskoczeniem.

„Zdecydowanie było trudno na początku wyścigu i nie byłem pewien, czy dam radę dogonić chłopaków. Z każdą chwilą jednak czułem się trochę bardziej komfortowo z balansem bolidu. Miałem również naprawdę dobry start” – przyznał Hamilton.

„Przy odrobinie lepszych kwalifikacjach, gdyby DRS w sobotę był w porządku, bylibyśmy w walce o zwycięstwo. Tak czy inaczej, dwa drugie miejsca z rzędu, jestem naprawdę, bardzo szczęśliwy.”

Mimo początkowych trudności, po zmianie opon na miękkie, Hamilton znalazł świetne tempo i był w stanie włączyć się do walki o podium. Lewis uważa, że chłodniejsze warunki na torze sprzyjały bardziej ekipie z Brackley, co pozwoliło na wyrównaną rywalizację.

„Zdecydowanie uważam, że trochę chłodniejsze warunki bardziej nam sprzyjały” – przyznał siedmiokrotny mistrz świata.

„Nie mogę powiedzieć dokładnie dlaczego, ale jestem za to wdzięczny. Miałem nadzieję, że pod koniec będzie padać, żebym mógł rzucić wyzwanie Maxowi, ale zabrakło nam okrążeń.”

Hamilton chwali swój zespół za pracę wykonaną w weekend przed wyścigiem i uważa, że różnica dzieląca Mercedesa do Ferrari i Red Bulla może wkrótce zostać wyeliminowana.

„Naprawdę chcę podziękować mojemu zespołowi, który nadal naciska i nigdy się nie poddaje w tym trudnym roku, który mieliśmy do tej pory. Dwukrotne zajęcie przez nas obu miejsc na podium jest dla nas czymś wyjątkowym.”

-„Inni wciąż mają trochę przewagi, ale wyraźnie zmniejszamy dystans, a to jest po prostu niesamowity sposób na wejście w przerwę letnią, wiedząc, że mamy kolejne podwójne podium.”_

„Mam nadzieję, że w drugiej części sezonu wniesiemy trochę więcej i zaczniemy walczyć z chłopakami z przodu” – podsumował.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images