Hamilton: W najbliższym wyścigu Red Bull ma duże szanse na zwycięstwo

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton nie ma wątpliwości, że w niedzielnym wyścigu to kierowcy Red Bulla będą jednymi z głównych faworytów do zwycięstwa.

W piątek podczas jedynej suchej sesji treningowej na torze Hungaroring, kierowcy Red Bulla, Max Verstappen i Alex Albon, uzyskali dopiero ósmy i trzynasty czas. Na oponach z miękkiej mieszanki Verstappen był wolniejszy od Hamiltona o 1,2 sekundy. Co więcej, kierowca Mercedesa używał opon z twardej mieszanki, co jeszcze lepiej pokazuje, w jak świetnej dyspozycji są obecnie bolidy niemieckiego producenta.

Jednak Hamilton, wspominając wyścigi z poprzednich lat oraz świetną dyspozycję kierowców Red Bulla, jest przekonany, że to właśnie austriacki zespół ma największe szanse na zwycięstwo.

"To jest tor Red Bulla, zawsze byli tutaj konkurencyjni. Mają bardzo duże szanse na zwycięstwo. Spodziewam się pomiędzy nami ostrej walki" – powiedział Anglik.

Wspominając ubiegłotygodniowy wyścig i deszczowe kwalifikacje do GP Styrii, w których kierowca Mercedesa odjechał rywalom na ponad sekundę, można było przypuszczać, że również na Węgrzech Anglik upatruje swoich szans na wygraną w deszczowych warunkach atmosferycznych. Jednak wypowiadając się bezpośrednio po drugiej sesji treningowej, Hamilton wyraził nadzieję na polepszenie pogody w trakcie weekendu wyścigowego.

"Podczas deszczu w Austrii było świetnie. Tutaj jest trochę inaczej. Mamy większy docisk, ale tor jest dużo bardziej śliski. Dlatego mam nadzieję, że w sobotę i niedzielę będzie sucho. Wolałbym, aby kwalifikacje i wyścig odbyły się na suchej nawierzchni. Jazda na tym torze w deszczowych warunkach jest bardzo wymagająca" - tłumaczył.

Pomimo uzyskania najlepszego czasu w pierwszej piątkowej sesji treningowej, Lewis podchodzi do swojego wyniku z dystansem.

"Nie brałbym tego pod uwagę. To jeszcze nic nie znaczy. Jednak kto wie, może znowu wykonam dobrą robotę" – dodał Hamilton.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images