Hamilton: Wielkie gratulacje dla Maxa i jego zespołu

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton pogratulował Maxowi Verstappenowi zdobycia tytułu mistrzowskiego, jednocześnie zaznaczając, że był to jeden z najtrudniejszych sezonów, jednak jest zadowolony z pracy, jaką wykonał z zespołem w tym roku.

O tytule mistrzowskim zadecydowało emocjonujące, ostatnie okrążenie Grand Prix Abu Zabi, podczas którego Holender wyprzedził, plasującego się na pozycji lidera, przez większą część rywalizacji, Hamiltona i przekroczył metę jako pierwszy.

Siedmiokrotny mistrz świata podzielił się kilkoma słowami pochwały dla swojego rywala, a także docenił pracę wykonaną przez Mercedesa w trakcie sezonu.

„Po pierwsze, wielkie gratulacje dla Maxa i jego zespołu” – powiedział Lewis Hamilton.

„Myślę, że wykonaliśmy w tym roku niesamowitą pracę. Mój zespół, wszyscy w fabryce, kobiety i mężczyźni, których mamy tutaj [w padoku], pracowali bardzo ciężko. To był najtrudniejszy sezon i jestem niezwykle dumny oraz wdzięczny, że mogłem być częścią tej podróży razem z nimi.”

„Daliśmy z siebie wszystko w ostatniej części kampanii. Daliśmy z siebie absolutnie wszystko i nigdy się nie poddaliśmy. To jest najważniejsze” - podkreślił.

Hamilton przyznał, że czuł się bardzo dobrze podczas konkurencyjnej drugiej części sezonu, a teraz ma nadzieję, że wszyscy pozostaną bezpieczni podczas zimowej przerwy.

„Czułem się znakomicie w samochodzie, szczególnie pod koniec sezonu. Jeśli mam być szczery, wciąż jesteśmy w czasie pandemii i naprawdę życzę wszystkim, aby pozostali bezpieczni i mieli udane święta z rodzinami. Zobaczymy, co będzie w przyszłym roku” – dodał Brytyjczyk.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images