Hamilton: Wspaniały wynik, mimo iż byliśmy tak daleko od Ferrari i Red Bulla

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Po ciężkich sesjach treningowych i kwalifikacjach, Lewis Hamilton oraz Mercedes osiągnęli swój najlepszy wynik w tym sezonie, choć dla Brytyjczyka nie obyło się bez problemów.

Mimo że Ferrari i Red Bull mieli lepsze tempo przez większość weekendu, Lewis Hamilton wraz z Mercedesem zdobyli we Francji swój najlepszy wynik w tym roku, zajmując dwa najniższe stopnie podium i zabierając do domu duży dorobek punktowy.

„Niezawodność to jedna rzecz, w której nasz zespół był niesamowity, więc ogromne gratulacje dla ekipy z dwóch fabryk i osób na miejscu – bez nich nie moglibyśmy zdobyć tego podium” – chwalił zespół Hamilton.

„Wspaniały wynik, biorąc pod uwagę, że byliśmy tak daleko od Ferrari i Red Bulla przez cały weekend. George również dzisiaj wykonał niesamowitą robotę.”

Brytyjczyk wyjawił również, jaki uciążliwy problem przeszkadzał mu przez cały wyścig.

„To był naprawdę ciężki wyścig, ponieważ moja butelka z napojem nie działała. Nie widziałem teraz swojej wagi, ale wyobrażam sobie, że prawdopodobnie schudłem około trzech kilogramów przez całą rywalizację” – przyznał.

Drugie miejsce na Circuit Paul Ricard jest czwartym z rzędu podium zdobytym przez siedmiokrotnego mistrza świata. Mercedes wiąże duże nadzieje z wyścigiem na Węgrzech, który może pozwolić im jeszcze bardziej zmniejszyć stratę punktową do Ferrari i Red Bulla przed przerwą letnią.

„Trudno będzie pokonać Ferrari i Red Bulle. Nadal mają przewagę tempa, ale mam nadzieję, że wprowadzimy jakiś rodzaj ulepszeń na tym torze i zrobimy krok naprzód bliżej nich.”

„Widać, że w wyścigu możemy przynajmniej trochę się do nich zbliżyć, więc miejmy nadzieję, że w tej rywalizacji będziemy jeszcze bliżej” – podsumował.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images