Hamilton: Wycisnąłem sto procent możliwości z bolidu, ale to nie wystarczyło

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton był rozczarowany swoim wynikiem z pierwszej tegorocznej sesji kwalifikacyjnej, w której musiał uznać wyższość Maxa Verstappena. Przyznał również, że spodziewał się lepszych osiągów w trakcie weekendu w Bahrajnie.

Ekipa z Brackley ze sporymi problemami przebrnęła przez przedsezonowe testy, które uwidoczniły największe mankamenty tegorocznej konstrukcji W12. Większa część środowiska F1 wstrzymała się jednak z daleko idącymi prognozami na ten sezon, jednocześnie zaznaczając, że realne osiągi zespołów uwidocznią się dopiero podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej.

Reguła ta, w przypadku Mercedesa, znalazła swoje odzwierciedlenie w świecie rzeczywistym, gdyż obaj reprezentanci stajni z Brackley znacząco poprawili swoje tempo względem testowych jazd.

Tym razem jednak siedmiokrotny mistrz świata nie był w stanie zatrzymać szarżującego od piątkowych treningów Maxa Verstappena, który odebrał Hamiltonowi pierwsze pole startowe do niedzielnego Grand Prix Bahrajnu.

Brytyjczyk, tuż po opuszczeniu kokpitu, wypowiedział się na temat swojego dzisiejszego występu bez większego entuzjazmu.

„Gratulacje dla Maxa. Był piekielnie szybki na swoim ostatnim okrążeniu” – powiedział w rozmowie z Davidem Coulthardem.

„Dałem z siebie dosłownie wszystko, ale okazało się, że to było za mało. Zawsze można coś poprawić, ale moje finałowe okrążenie to było maksimum tego, co mogłem dziś zrobić. Wycisnąłem z bolidu sto procent jego możliwości.”

Hamilton dodał także, że bardzo ciężka praca jego zespołu pomogła w częściowym odrobieniu strat i odbudowaniu formy.

„Wykonaliśmy dobrą pracę pomiędzy testami a weekendem wyścigowym. Te słowa kieruję do całej ekipy – zrobili naprawdę kawał dobrej roboty. Dziękuję również naszej specjalistce od aerodynamiki, gdyż dostarczyła nam dokładne informacje, które pomogły poprawić osiągi tak, aby zbliżyć się do Red Bulla.”

„Mówiąc szczerze, myślałem, że po zimowych testach, będziemy dużo dalej” – zakończył.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images