Hamilton: Za wcześnie, by mówić o czasach dominacji Verstappena

Lewis Hamilton i Max Verstappen / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1, nie uważa, że używanie określenia „Verstappen-era”, jest odpowiednie, mimo że Holender zdobył już dwa mistrzostwa z rzędu i zdominował większość sezonu 2022.

Po zaciętej walce o tytuł między Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem w 2021 roku, sezon 2022 jest dla kierowcy Red Bulla znacznie prostszy. Holender wyrównał już rekord zwycięstw Fernando Alonso i ma szansę pobić rekord największej liczby zwycięstw w sezonie, należący wspólnie do Michaela Schumachera i Sebastiana Vettela.

Podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych Lewis Hamilton był bliski wygrania swojego pierwszego wyścigu w sezonie 2022, ale ostatecznie został wyprzedzony przez Verstappena i zakończył rywalizację na drugim miejscu.

Zapytany o możliwość używania stwierdzenia „Verstappena-era”, stwierdził: „Jest zbyt wcześnie, aby tak mówić. Jeśli wejdziemy w następny rok i znów będą dominować, to może i tak, ale obecnie, w tempie kwalifikacyjnym, to Ferrari jest najszybsze” – powiedział Brytyjczyk.

„Teraz wszystko, co muszą zrobić, to podnieść swoje tempo wyścigowe, a będą tuż przy nich” – podsumował Hamilton.

Charles Leclerc był jedynym rywalem Verstappena w walce o tytuł w 2022 roku, ale zarówno duża ilość nietrafionych strategicznych decyzji, jak i zwykłe błędy kierowcy, sprawiły, że Holender zapewnił sobie mistrzostwo już podczas weekendu w Japonii.

„Mam nadzieję, że nie będziemy mieli ery Verstappena. Zrobię wszystko, co mogę, aby temu zapobiec” – powiedział Leclerc.

„Myślę, że doskonale wiemy, gdzie musimy się poprawić. Na przestrzeni jednego okrążenia jesteśmy naprawdę mocni i według mnie, jesteśmy na tym samym poziomie co Red Bull, ale jeżeli chodzi o wyścig, to mamy problemy z oponami.”

„Próbujemy wykorzystać te ostatnie wyścigi sezonu w najlepszy możliwy sposób i zrobimy wszystko, aby rzucić wyzwanie Maxowi i Red Bullowi w przyszłym roku.”

„Zdecydowanie możemy to zrobić, ponieważ wiem, jak ciężko pracujemy i jestem przekonany, że idziemy we właściwym kierunku” – zakończył kierowca Scuderii.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images