Hamilton: Zdecydowałem się nieco odpuścić w potyczkach z Maxem

Max Verstappen i Lewis Hamilton / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Lewis Hamilton omawiając dotychczasowy przebieg sezonu, otwarcie przyznał, że zamierza bardziej odpowiedzialnie podchodzić do kolejnych bezpośrednich starć z Maxem Verstappenem.

Tegoroczna batalia o mistrzostwo świata należy do najbardziej wyrównanych od kilku lat, a dwójka pretendentów do tytułu zapewniła w ostatnich miesiącach sporo emocji wszystkim fanom F1.

Dotychczasowe potyczki pomiędzy Brytyjczykiem i Holendrem przeważne odbywały się w sportowym stylu, aczkolwiek podczas GP Wielkiej Brytanii i Włoch doszło pomiędzy nimi do poważnych kolizji, co z automatu zaogniło rywalizacje o mistrzowską koronę.

„Jestem w pełni świadomy, że podczas kolejnych starć będę musiał jechać bardziej zachowawczo. W tym sezonie były jednak takie momenty, w których byłem zbyt agresywny na torze. Z biegiem czasu uważam, że w tych akcjach powinienem był nieco odpuścić” - stwierdził kierowca Mercedesa w wywiadzie dla dziennika Telegraph.

„Staram się być bardziej odpowiedzialny i fakt jest taki, że w niektórych potyczkach z Maxem zdecydowałem się nieco odpuścić. Gdybym tego nie zrobił, to wskaźnik naszych kolizji byłby aktualnie znacznie większy.”

„Chcę za wszelką cenę przechytrzyć go w inny sposób. Staram się mieć nastawienie, według którego moim celem jest bezpieczne pokonywanie zakrętów, a to z kolei może pomóc mi ograć go strategicznie. To naturalne podejście i miejmy nadzieję, że opłaci się to na koniec sezonu.”

„Max jeździ bardzo ostro i nigdy się nie poddaje. W tym aspekcie jesteśmy do siebie bardzo podobni. Podczas mojej kariery miałem możliwość rywalizować z wieloma takimi kierowcami, którzy reprezentowali niemalże identyczne podejście. Niektórzy jednak reprezentują bardziej dojrzałe podejście do rywalizacji. Należy pamiętać, że sezon to maraton, a nie sprint.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool