Hamilton: Zupełnie nie rozumiałem zachowania Verstappena

Lewis Hamilton i Max Verstappen / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Siedmiokrotny mistrz świata przyznał, że ukończenie wyścigu na torze Jeddah Corniche było prawdziwą próbą nerwów i wymagało użycia całego doświadczenia, jakie zdobył w ciągu swojej dotychczasowej kariery.

Pierwsza edycja Grand Prix Arabii Saudyjskiej zapisze się na kartach historii Formuły 1 jako jeden z najbardziej chaotycznych wyścigów, obfitujących w szereg niespodziewanych zwrotów akcji. 

W przerywanej czerwonymi flagami rywalizacji ostatecznie górą okazał się Brytyjczyk, który pokonał Maxa Verstappena zrównując się tym samym ilością punktów z Holendrem. 

„Ścigam się już od wielu lat, ale ten wyścig był naprawdę trudny" - powiedział Hamilton.

„To była próba zachowania zdrowego rozsądku i jednocześnie twardej postawy. Musiałem użyć całego mojego wieloletniego doświadczenia aby utrzymać się na torze i jechać tak czysto jak to tylko możliwe. To naprawdę nie było łatwe, ale wspólnie daliśmy radę jako zespół."

„Napotkaliśmy mnóstwo przeszkód, więc jestem wszystkim tym bardziej wdzięczny i bardzo dumny, a podziękowania należą się także kibicom."

Prawdopodobnie najbardziej szokującym momentem niedzielnej rywalizacji była chwila, w której prowadzony przez Lewisa Bolid z impetem uderzył w tył samochodu z numerem 33. 

„Zupełnie nie rozumiem dlaczego nagle mocno zahamował przez co po prostu wjechałem w tył jego samochodu. Dopiero później dostałem informację, że Max dostał instrukcje, aby mnie przepuścić."

Ostatecznie ekipa z Brackley opuszcza Arabię Saudyjską ze sporą zdobyczą punktową, co jest zasługą nie tylko Hamiltona, ale również Valtteriego Bottasa, który na ostatnich metrach zdołał wyprzedzić Estebana Ocona i rzutem na taśmę wskoczyć na podium. 

„Red Bull dysponuje znakomitym tempem i wyprzedzanie ich nie jest łatwe. Na szczęście my także wykonaliśmy bardzo dobrą robotę. Znakomicie spisał się też Valtteri zdobywając cenne punkty dla zespołu. To naprawdę świetny wynik dla całej ekipy."

„To był naprawdę niesamowity weekend. Czułem się tutaj mile widziany, co było zasługą wspaniałych kibiców. Sam tor jest również znakomity i fenomenalnie się po nim jeździ. Jest bardzo wymagający pod względem fizycznym i mentalnym, ale to własnie lubimy najbardziej."

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images