Hamilton: Zwycięstwo na trudnym terenie smakuje niesamowicie

Lewis Hamilton, który okazał się najlepszym kierowcą w trakcie niedzielnych zmagań na torze imienia braci Rodriguez, nie krył po zakończeniu wyścigu swojego zadowolenia.

Zwycięstwo Mercedesa to wielkie zaskoczenie. Srebrne strzały od początku weekendu były spisywane na przegraną, a to wszystko przez charakterystykę toru w Meksyku, który nie komponuje się z tegoroczną konstrukcją ekipy z Brackley. Dodatkowe problemy z chłodzeniem jeszcze bardziej komplikowały całą sprawę. Mimo wszystko, to właśnie bolid Mercedesa minął w niedzielę linie mety jako pierwszy, wykorzystując kolejne błędy strategiczne ekipy z Maranello.

"To wspaniały wynik, który udało się nam wywalczyć na bardzo trudnym terenie" - powiedział Lewis Hamilton.

"Podczas wyścigu obawiałem się, że nasz postój był bardzo wczesny, ale ostatecznie okazało się, że strategia zaplanowana przez mój zespół była trafna. Za co im bardzo dziękuje."

"Meksyk jest dla nas zawsze trudnym weekendem, dlatego też zwycięstwo tutaj jest czymś niesamowitym. Każdy w zespole pracował na pełnych obrotach przez cały weekend i to właśnie im zawdzięczam dzisiejszą wygraną."

"Na samym początku wyścigu uszkodziłem swój bolid. Dokładnie chodzi tu o tylną część podłogi, która uległa dość sporym zniszczeniom. W związku z tym przez cały wyścig miałem spore problemy z utrzymaniem odpowiedniej równowagi i traciłem cenne dziesiąte sekundy. Dzięki przełącznikom odpowiedzialnym za zmianę stylu jazdy udało nam się częściowo wyeliminować problemy."

Brytyjczyk podczas wyścigu musiał zmagać się nie tylko z uszkodzoną podłogą, ale również z mocno zużytymi oponami. Kierowca Mercedesa musiał przejechać na komplecie twardych opon aż czterdzieści osiem okrążeń, co w Meksyku jest dużym wyzwaniem.

"Opony były dziś kolejny raz najważniejszym czynnikiem" - tłumaczył. "Musiałem bardzo o nie dbać i odpowiednio nimi zarządzać, co nie było łatwe."

"Tor w Meksyku pożera bardzo szybko opony, co bardzo komplikuje plany jednego postoju. Ostatecznie udało nam się ograć rywali naszą wczesną strategią, co jest dla mnie i całego zespołu bardzo zadowalające."

"Mimo wszystko był to bardzo trudny wyścig i bardzo cieszę się z odniesienia kolejny zwycięstwa."

Zwycięstwo Mercedesa w Meksyku było setną wygraną zespołu w Formule 1. Mimo zwycięstwa Lewis Hamilton nie mógł świętować szóstego tytułu mistrzowskiego. Na przeszkodzie stanął Valtteri Bottas, który ukończył wyścig na wysokiej trzeciej pozycji.

Lewis Hamilton na konferencji prasowej w dużych superlatywach wypowiedział się także na temat Alexandra Albona, który jego zdaniem powinien zostać w barwach Red Bulla na sezon 2020. Brytyjczyk uważa, że tajski kierowca ma przed sobą świetlaną przyszłość.

"Alexander Albon to świetny kierowca młodego pokolenia, co udowadnia od wielu wyścigów. Ma przed sobą naprawdę świetlaną przyszłość i mam nadzieję, że pozostanie w Red Bullu na sezon 2020."

"Dziś niewiele brakło, a ukończyłby wyścig na podium. Wierzę jednak, że już wkrótce ten młody chłopak zazna tego zaszczytu i stanie na podium F1" - dodał kierowca Mercedesa.