Heidfeld: Dominacja Mercedesa zakończy się w sezonie 2020

Według byłego kierowcy Formuły 1 Nicka Heidfelda dominacja Mercedesa, która trwa od początku ery hybrydowej, zakończy się w sezonie 2020.

Mercedes całkowicie zdominował rywalizację w Formule 1 od początku ery hybrydowej. Ekipa z Brackley prócz indywidualnych mistrzostw, które zdobywali ich kierowcy, ma na swoim koncie również sześć mistrzostw wśród konstruktorów, które udało się zdobyć z rzędu. Niedzielna wygrana w GP Meksyku była setnym zwycięstwem Mercedesa w Formule 1. Wszystkie dotychczasowe dokonania i statystyki pokazują, jak wspaniałym i zorganizowanym na każdy szczeblu jest zespół Mercedesa. Zdaniem Nicka Heidfelda dominacja niemieckiego zespołu ma wkrótce dobiec końca.

"Uważam, że w przyszłym roku nastąpi zmiana warty na czele Formuły 1" - uważa Nick Heidfeld.

"Wiele wskazuje na to, że w sezonie 2020 Mercedes zakończy swoją dominację w F1. W tej chwili może wydawać się to mało prawdopodobne, ale rywale nie stoją w miejscu. Najlepszym przykładem jest powakacyjna forma Ferrari, która zapowiada niesamowicie zażartą walkę w przyszłym roku. Mają dwóch fantastycznych kierowców i jeżeli zażegnają swoje wewnętrzne problemy, to będą bardzo groźni w sezonie 2020."

"Od wielu lat wiele osób czekało na zakończenie ery dominacji Mercedesa i wiele wskazuje, że ten moment wkrótce nastąpi."

Nick Heidfeld uważa również, że czas Lewisa Hamiltona w Formule 1 jest już policzony. Zdaniem byłego kierowcy BMW Sauber, Brytyjczyk pozostanie w królowej motosportu jeszcze maksymalnie przez dwa sezony.

W tej sprawie wypowiedział się również przed GP Meksyku Toto Wolff, który poinformował, że Mercedes rozpocznie negocjacje z Lewisem Hamiltonem po zakończeniu ostatniego wyścigu sezonu.

"Trudno jest zrozumieć, co siedzi w głowie takiego kierowcy jak Lewis Hamilton. Brytyjczyk ma już 34 lata i ma też wiele innych priorytetów, które nie są związane z Formułą 1. Moim zdaniem Hamilton pozostanie w F1 jeszcze maksymalnie przez dwa sezony, a potem zajmie się takimi sprawami jak moda, muzyka bądź kinematografia" - podsumował niemiecki kierowca.