Helmut Marko: Hulkenberg skontaktował się z nami

Nico Hulkenberg / © BWT Racing Point F1 Team

Nico Hulkenberg nadal łączy swoją przyszłość z Formułą 1 i stara się o nowy kontrakt na przyszły sezon. Wielu kibiców widziałoby niemieckiego kierowcę za kierownicą bolidu Red Bull Racing, jednak zdaniem Helmuta Marko na razie tak się nie stanie.

Hulkenberg pod koniec sezonu 2019 zakończył współpracę z ekipą Renault i na sezon 2020 zabrakło dla niego miejsca w innej ekipie. Niemniej jednak ze względu na wykrytego koronawirusa u Sergio Pereza, Hulkenberg otrzymał szansę od Racing Point i mógł reprezentować zespół w dwóch weekendach wyścigowych. W kwalifikacjach na torze Silverstone pokazał się z bardzo dobrej strony, zdobywając trzeci najlepszy czas.

Po tym występie notowania niemieckiego kierowcy wyraźnie wzrosły i według mediów stał się jedną z opcji dla kilku zespołów na przyszły rok. Sam kierowca przyznał również, że stara się o fotel i prowadzi rozmowy z kilkoma ekipami.

Jak ujawnił Helmut Marko w rozmowie z niemieckim Motorsport-Total, Hulkenberg skontaktował się również z zespołem Red Bull Racing.

"Dał nam znać, że jest dostępny" - przyznał Marko, po czym od razu dodał: "nie oznacza to jednak, że ma miejsce w naszym samochodzie."

"Jego występ na Silverstone był wspaniały, jednak jeśli mielibyśmy przyjąć wszystkich, o których mówiłem, że pojechali świetny wyścig, to wówczas posiadalibyśmy zespół składający się z dziesięciu samochodów."

"Jeśli ktoś osiąga dobre wyniki i to przyznasz, to nie oznacza to od razu, że z tego powodu otrzyma od nas kontrakt."

Marko zdradził także, że Hulkenberg kontaktował się z Red Bull Racing już w 2019 roku, kiedy zdał sobie sprawę, że jego współpraca z Renault dobiega końca, ale nawet wówczas Red Bull nie zapewnił mu miejsca.

Red Bull Racing jest zespołem, który woli promować młodych kierowców z własnego juniorskiego programu.

Image: © BWT Racing Point F1 Team