Helmut Marko: Kontaktowałem się z Nico Hulkenbergiem

Nico Hulkenberg / © BWT Racing Point F1 Team

Helmut Marko przyznał po wyścigu o GP Eifelu, że zespół Red Bull rozważał zaproszenie Nico Hulkenberga do ścigania się w bolidzie austriackiej ekipy podczas kwalifikacji i wyścigu na torze Nurburgring. Ma to związek z niejednoznacznym wynikiem testu na koronawirusa w organizmie Alexa Albona.

Nico Hulkenberg zajął miejsce niedysponowanego Lance’a Strolla w bolidzie Racing Point podczas GP Eifelu. Niemiec minął linię mety jako ósmy i po raz drugi w obecnym sezonie zdobył punkty dla brytyjskiego zespołu.

Niewiele jednak brakowało, a były kierowca Renault ścigałby się nie w różowych, a granatowych barwach: "Kontaktowałem się z nim w piątek, ponieważ Alex Albon miał niejasny wynik testu na koronawirusa i prawie potrzebowaliśmy wymiany kierowców" – powiedział Helmut Marko.

Tym samym Hulkenberg miałby okazję prowadzić bolidy różnych zespołów w jednym sezonie. Niemiecki zawodnik ścigał się już w kampanii 2020 w barwach Racing Point podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii i Grand Prix 70-lecia na torze Silverstone.

Helmut Marko został także zapytany o ewentualną jazdę Hulkenberga w Red Bullu w sezonie 2021: "Jeśli Albon się poprawi, będzie jeździł dla nas dalej. Dobrze pojechał na Nurburgringu, będziemy się mu dalej przyglądać."

"Można jednak powiedzieć, że poza naszym składem dostępni są tylko Hulkenberg i Perez. Zasadniczo wierzę, że prawie nikt nie może zbliżyć się do Maxa Verstappena na bliżej niż trzy dziesiąte sekundy na okrążeniu. Albon w swoje lepsze dni to robi" – zakończył szef juniorskiego programu Red Bulla.

W obecnym sezonie Formuły 1 Alex Albon zajmuje siódme miejsce, zdobył sześćdziesiąt cztery punkty – o osiemdziesiąt trzy mniej od trzeciego w klasyfikacji Maxa Verstappena.

Image: © BWT Racing Point F1 Team