Helmut Marko: Williams to obecnie jedyna opcja dla Bottasa

Helmut Marko - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Helmut Marko uważa, że  jedyną opcją awaryjną na sezon 2022 jest dla Valtteriego Bottasa powrót do ekipy Williamsa, gdzie mógłby zastąpić George’a Russella.

W ostatnich dniach ponownie nasiliły się spekulacje na temat przyszłości zawodnika z Nastoli, który według zagranicznych mediów straci swój fotel w Mercedesie po zakończeniu tegorocznych zmagań. Jego następcą ma zostać protegowany junior ekipy z Brackley, George Russell, a według nieoficjalnych informacji ogłoszenie tej decyzji ma nastąpić podczas weekendu na torze Silverstone.

Marko zaznacza natomiast, że odwlekanie tej sprawy może być bardzo niekorzystne dla zespołu zarządzanego przez Toto Wolffa.

„Nie mogą dłużej powstrzymywać się od tej decyzji, gdyż w przeciwnym razie ich program juniorski straci sens. Muszą tego dokonać, nawet jeżeli Hamilton nie będzie zadowolony z takiego obrotu spraw” - przyznał doradca stajni z Milton Keynes w wywiadzie dla F1insider.

Austriak rozwiał także wszelkie wątpliwości, jakoby rodzina Red Bulla była zainteresowana pozyskaniem Fina.

„Bottas nie musi się z nami kontaktować, ponieważ nie mamy dla niego miejsca. W obecnej sytuacji mogę sobie wyobrazić jedynie podmianę miejsc z Russellem. Uważam, że Williams może być dla niego jedyną opcją.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool