Hockenheimring, Imola, Algarve - październikowy układ kalendarza?

Grand Prix Niemiec 2019 / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Według informacji magazynu Auto Motor und Sport, Formuła 1 zagości w październiku na torach Imola, Algarve i Hockenheimring.

Pogarsza się sytuacja epidemiologiczna na obu kontynentach amerykańskich i wyścigi w Brazylii, USA oraz Meksyku są poważnie zagrożone. Najprawdopodobniej nie odbędzie się także weekend wyścigowy w Montrealu, ponieważ organizacja całej operacji logistycznej zaledwie dla jednego wyścigu będzie najzwyczajniej nieopłacalna.

W piątek, wraz ze startem pierwszego treningu GP Styrii, Formuła 1 oficjalnie ogłosiła, że do kalendarza zostaną włączone wyścigi w Sochi i na torze Mugello.

Taka organizacja europejskiej części kalendarza pozwala na włączenie kolejnych wyścigów w Europie. Według informacji AMuS, Imola, Hockenheimring i Algavre dołączą do europejskiej części sezonu w październiku. Trzy dodatkowe wyścigi mogą zostać poprzedzone tygodniową przerwą po wyścigu w Rosji.

Wydaje się więc, że kalendarz na sezon 2020 powoli nabiera ostatecznego kształtu. Pytanie rodzi jednak los ostatnich wyścigów. Jedyną bowiem możliwością na organizację wyścigu w Azji jest weekend wyścigowy na ulicach stolicy Wietnamu – Hanoi. Obecnie sytuacja w tym kraju jest szczegółowo monitorowana, a decyzja o organizacji bądź odwołaniu Grand Prix Wietnamu zostanie zapewne podjęta w ostatniej chwili.

Jeżeli Formuła 1 nie zdoła jednak zawitać w tym roku do Azji, po długiej europejskiej części czekać nas będzie finał sezonu w Bahrajnie i Abu Zabi. Rodzi to jednak trudność natury regulaminowej. Jeżeli bowiem wyścigi zostaną rozegrane wyłącznie w Europie i na Bliskim Wschodzie, szef FIA będzie zmuszony powołać się na klauzulę wyjątkowych okoliczności, aby sezon 2020 mógł być uznany za cykl Mistrzostw Świata Formuły 1.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool