Honda ujawnia problemy z elektrycznością w samochodach Red Bulla

Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Inaugurujący wyścig w Austrii zespół Red Bull Racing będzie chciał puścić w niepamięć, ponieważ żaden z kierowców tej ekipy nie zdołał dojechać do mety w Spielberg.

Głównym powodem tej sytuacji były awarie w obu samochodach, powiązane z jednostką napędową. Honda wykonała już wstępną analizę, przyznając, że źródłem problemu była elektryka silnika.

„Pierwszy wyścig sezonu zakończył się wycofaniem trzech naszych samochodów, co jest rozczarowujące” – przyznał Toyoharu Tanabe, dyrektor techniczny Hondy.

„Jedynym pozytywem jest to, że Pierre Gasly przejechał dobry wyścig, aby zapewnić AlphaTauri punkty.”

„Max Verstappen rozpoczął wyścig od drugiej pozycji na starcie i wszystko szło dobrze, aż do odpadnięcia z wyścigu z powodu problemów z elektrycznością.”

„Albon miał pecha, że stracił drugie miejsce na kilku ostatnich okrążeniach, ale wciąż walczył o punkty, dopóki nie musiał wycofać się w powodu podejrzenia problemu z elektrycznością jednostki napędowej. W tej chwili badamy przyczyny tych dwóch awarii.”

„Zostajemy w Austrii na drugą rundę i w ograniczonym dostępnym czasie przeanalizujemy wszystkie nasze dane oraz spróbujemy podjąć środki zaradcze, aby zapewnić więcej niezawodności podczas drugiej rundy" –  zakończył Tanabe.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool