Honda zamierza kontynuować rozwój swojego silnika na przestrzeni sezonu 2021

RB16 i AT02 - GP Emilii Romanii / © Pirelli Motorsport

Toyoharu Tanabe potwierdził, że Honda nie zamierza przerywać prac rozwojowych nad tegoroczną, bardzo wydajną jednostką napędową.

Dyrektor techniczny japońskiego producenta uważa, że wyścig na torze Enzo e Dino Ferrari dobitnie pokazał, jakiego postępu dokonała Honda w ostatnim czasie.

„Przyglądaliśmy się ustawieniom i samemu silnikowi, analizując, co było z nimi nie tak. Rezultaty były imponujące!” – powiedział Toyoharu Tanabe w wywiadzie dla Formel1.de.

„Imola uważana jest za obiekt, na którym kluczowa jest moc silnika. Jestem więc bardzo zadowolony, że ostatni sezon naszego zaangażowania w Formule 1 przyniósł nam zwycięstwo na tak wymagającej pętli.”

Połączenie bardzo wydajnego zespołu napędowego ze znakomitym nadwoziem daje ekipie z Milton Keynes realne nadzieje na pokonanie Mercedesa w sezonie 2021.

„Ostatnio w Bahrajnie zdobyliśmy pierwsze pole startowe, lecz niestety w wyścigu uciekło nam zwycięstwo. Teraz nie udało się wywalczyć pole position, ale odnieśliśmy zwycięstwo. Moim zdaniem świadczy to o tym, że jesteśmy konkurencyjni.”

„To bardzo motywujące, ale nie możemy pozwolić sobie nawet na chwilę oddechu, ponieważ Mercedes, Ferrari i McLaren będą coraz szybsi.”

„Dlatego właśnie chcemy utrzymać obecne tempo rozwoju, aby nie stracić naszej pozycji” – podsumował

Image: © Pirelli Motorsport