Horner: Albon jest bliżej Maxa niż Gasly

Alexander Albon i Pierre Gasly / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Christian Horner kolejny raz stanął w obronie Alexa Albona, przyznając, że młody Taj prezentuje lepsze tempo kwalifikacyjne niż Pierre Gasly.

Ekipa z Milton Keynes przez cały czas zastanawia się nad przedłużeniem kontraktu zawodnika z Tajlandii, dając mu kolejne szanse na udowodnienie swojej wartości.

Pomimo ogromnej różnicy punktów, która dzieli Albona i Verstappena, Christian Horner ciągle stara się bronić 24-latka, argumentując, że w porównaniu do Holendra na okrążeniu kwalifikacyjnym wypada znacznie lepiej niż Pierre Gasly.

„Musimy wziąć pod uwagę to, jak Max ewoluował w ostatnich latach” – powiedział szef zespołu.

„Jeśli spojrzymy na średnie czasy, to Alex jest znacznie bliżej Maxa niż Pierre w zeszłym roku.”

Brytyjczyk zwraca również uwagę na charakterystykę tegorocznego samochodu i ciążącą na Taju presję, związaną z ciągłym porównywaniem go do Verstappena.

„Mieliśmy pewne problemy z samochodem, które bardzo utrudniły mu życie. Ciężko pracowaliśmy, aby je rozwiązać i mam nadzieję, że jego sytuacja się poprawi.”

„Max to wyzwanie, z którym trzeba się zmierzyć. Jest on prawdopodobnie w najlepszej formie spośród wszystkich zawodników i uważam, że każdemu byłoby ciężko z nim rywalizować.”

Z drugiej jednak strony, Horner wyraźnie zaznacza, że Red Bull jest jedyną opcją Albona na starty w przyszłym roku.

„Nie sądzę, żeby Franz Tost planował zatrudnienie Alexa. Więc jeżeli nie zostanie w Red Bullu, to przyszły sezon spędzi na ławce rezerwowych.”

„Skupiamy się jednak na tym, aby dać mu szansę. W ostatni weekend wykonał świetną robotę i zdobył swoje drugie podium.”

Wspomniany wcześniej szef Scuderii AlphaTauri potwierdził, że obecnie gra o fotel wyścigowy toczy się pomiędzy Daniiłem Kwiatem a Yukim Tsunodą.

„Red Bull rozważy skład AlphaTauri i podejmie decyzję” – stwierdził Austriak.

„Cały czas trwają dyskusje. Kandydatami są Kwiat i Tsunoda, a decyzję podejmiemy w grudniu” – dodał.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool