Horner: Chcemy wygrać na torze, a nie w pokoju sędziowskim

Christian Horner - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Christian Horner po wyścigu w Arabii Saudyjskiej zapewnił, że głównym celem dla jego zespołu jest obecnie wygranie mistrzostw w wyłącznie sportowym stylu.

Do końca tegorocznego sezonu pozostał już tylko jeden wyścig, który odbędzie się w najbliższy weekend w Abu Zabi, gdzie definitywnie rozstrzygnięte zostaną losy mistrzowskiego tytułu.

Obecny status mistrzostw nie premiuje żadnego z zawodników, gdyż zarówno Verstappen jak i Hamilton mają na swoim koncie taką samą liczbę punktów - 369.5.

Szef ekipy z Milton Keynes zaznacza, że nie chce, aby o losach mistrzostw zadecydowały jakieś nieplanowane wydarzenia, których byliśmy już świadkami podczas trwającej kampanii.

„Chcemy zwyciężyć na torze, a nie w pokoju sędziów lub w pułapce żwirowej. Przez cały rok byliśmy świadkami ciężkiej walki. Pomiędzy Lewisem i Maxem doszło do kilku imponujących pojedynków i mam szczerą nadzieję, że w Abu Zabi będziemy świadkami uczciwego i czystego wyścigu.”

„Przed ostatnią rundą jesteśmy zrównani w ilości punktów, ale wciąż prowadzimy dzięki ogólnej liczbie zwycięstw. Nikt na początku roku by nie pomyślał, że sytuacja rozwinie się w ten sposób.”

„Gdybyśmy mogli dostać szansę na pewne zwycięstwo w Abu Zabi po 21 wyścigach zaciekłej walki z Mercedesem to jestem pewien, że cały zespół dałby się za coś takiego pokroić.”

„Myślę, że każdy zrobiłby to samo biorąc pod uwagę dominację, jaką widzieliśmy na przestrzeni ostatnich lat.”

„Nie powinniśmy mieć żadnego problemu z podniesieniem morale. Patrząc realnie, wywozimy z Arabii Saudyjskiej drugie miejsce w wyścigu.”

„Udało nam się wyjść na prowadzenie i utrzymywać je przez sporą część wyścigu, ale w tej chwili szczęście sprzyja Lewisowi.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool