Horner: Gasly wiedział o tym, że jego przyszłość związana jest z AlphaTauri

Pierre Gasly - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Mimo tego, że Pierre Gasly jest zaskoczony brakiem awansu do Red Bull Racing, to Christian Horner twierdzi, iż Francuz był świadomy swojej przyszłości w AlphaTauri.

Ekipa z Milton Keynes ogłosiła na początku tego tygodnia, że 24-latek pozostanie w zespole z Faenzy. Francuski kierowca zaimponował swoimi umiejętnościami, w szczególności wygrywając Grand Prix Włoch. Będąc w lepszej formie niż jego zastępca z zeszłego sezonu, Alex Albon, Gasly myślał, że będzie w kolejce po awans do seniorskiego zespołu. Szef zespołu Red Bull Racing, Christian Horner zaznaczył jednak, że Francuz wiedział o tym, iż nie będzie brany pod uwagę.

"Myślę, że przedstawiliśmy mu plan dokładnie. AlphaTauri ma inne aspiracje niż Toro Rosso. To nie jest czysto juniorska drużyna, to siostrzana ekipa, co już wcześniej podkreślałem" – tłumaczył Brytyjczyk.

"Jesteśmy zadowoleni z tego, że Pierre wykonuje świetną robotę. Jest szczęśliwy w tym środowisku, zespół jest z niego zadowolony, więc po co to zrywać? Myślę, że zostało mu to jasno wyjaśnione, iż ma długoterminowy kontrakt z Red Bullem na najbliższe kilka lat, więc mamy wszystkie informacje na jego temat, które potrzebujemy."

"W trakcie dyskusji był bardzo świadomy tego, że jego przyszłość jest związana z AlphaTauri, z powodu ewoluującego charakteru zespołu i jego aspiracji" – dodał Christian Horner.

Przypomnijmy, że Pierre Gasly oprócz zwycięstwa podczas Grand Prix Włoch, ma na swoim koncie również drugie miejsce na torze Interlagos w Brazylii, które zdobył w zeszłym sezonie.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool