Horner: GP Arabii Saudyjskiej najlepszym wyścigiem Pereza w jego karierze

Sergio Perez - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Szef stajni Czerwonych Byków, Christian Horner, pochwalił swojego meksykańskiego kierowcę, nazywając jego zwycięstwo z pole position na torze Jeddah Corniche, najlepszym występem w jego karierze.

Po nieudanej obronie prowadzenia wyścigu do pierwszego zakrętu, Sergio Perez szybko złapał Fernando Alonso, odzyskując swoje miejsce startowe. Niedługo później, kiedy na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, jego kolega z zespołu – Max Verstappen, zbliżył się do reszty stawki po starcie z piętnastej pozycji, stanowiąc nowego pretendenta do zwycięstwa w niedzielnym wyścigu.

Mimo to przez ponad dwadzieścia okrążeń Sergio Perez był w stanie utrzymać swoje tempo, pozostawiając Verstappena ponad cztery sekundy za plecami i dowożąc swoje prowadzenie do mety.

„Szczerze mówiąc, powiedziałbym, że prawdopodobnie było to najlepsze Grand Prix Checo” – przyznał Christian Horner.

„Dobrze zarządzał oponami, miał tempo, a obaj [z Verstappenem], szczególnie po samochodzie bezpieczeństwa, jechali z pełną mocą. Można więc było zobaczyć, że względne tempo w stosunku do reszty stawki było niezwykłe.”

„Zawsze wyróżniał się na tego typu torach. Wygląda na szczęśliwego w samochodzie. Jego pewność siebie jest wysoka. Jeśli pomyślisz o Singapurze w zeszłym roku, Azerbejdżanie, zawsze radził sobie szczególnie dobrze na torach ulicznych. W zeszłym roku wygrał Grand Prix Monako. Tory uliczne to coś, co wydaje się mu pasować”.

„Mamy dwóch bardzo dojrzałych kierowców, pracowali razem, dobrze współpracowali wcześniej” – dodał Horner.

„Omówiliśmy rywalizację oraz ten scenariusz przed wyścigiem i powiedzieliśmy, że mogą się ścigać, ale zasadą jest, iż zespół jest najważniejszy i muszą się szanować nawzajem, szanować samochody, którymi jadą, tak, żeby wynieść maksymalną liczbę punktów i zrobiliśmy to.”

Sergio Perez i Max Verstappen wywalczyli w Grand Prix Arabii Saudyjskiej maksymalną ilość punktów i umocnili zespół Oracle Red Bull Racing w klasyfikacji konstruktorów.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool