Horner: Mercedesowi nie będzie łatwo wrócić do ścisłej czołówki

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Christian Horner, szef zespołu Oracle Red Bull Racing, uważa, że co prawda Mercedes zaliczył świetny występ podczas GP Wielkiej Brytanii, ale był to szczyt ich możliwości.

Podczas rywalizacji na torze Silverstone skład z Brackley pokazał się z bardzo dobrej strony i udowodnił, że robi duże postępy, zbliżając się do ścisłej czołówki tego sezonu.

Lewis Hamilton zakwalifikował się na piątym miejscu, a następnie walczył z czołówką, by po raz drugi z rzędu stanąć na podium, podczas gdy jego kolega z zespołu George Russell został wyeliminowany z wyścigu już po starcie.

Horner uważa, że gdyby Mercedes zdecydował się zmienić Lewisowi Hamiltonowi zestaw opon na miękką mieszankę, Brytyjczyk mógłby nawet wygrać na Silverstone.

„Byłem zaskoczony, że Lewis, przy takiej ilości okrążeń do przejechania i sporej degradacji, nie wziął miękkiej mieszanki” – przyznał Horner.

„Dostał twarde opony na trzydziestym trzecim okrążeniu i myślałem, że przejdzie na miękką mieszankę, ponieważ to znacznie ułatwiłoby mu rywalizację.”

Pomimo bardzo dobrego weekendu w wykonaniu Mercedesa, Horner twierdzi, że ekipa Toto Wolffa będzie miała problem, aby utrzymać taką formę przez resztę kampanii.

„Myślę, że kiedy jedziemy na tor w stylu Silverstone, to Mercedes zawsze jest bardzo mocny” – powiedział Horner. „Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co pokażą w następnych wyścigach.”

Horner uważa Grand Prix Francji na torze Paul Ricard za kolejną okazję Mercedesa do walki na najwyższym poziomie.

„Uważam, że we Francji będą naprawdę mocni” – zakończył szef Red Bulla.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images