Horner: Nie ma u nas miejsca dla Hamiltona

Christian Horner - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Christian Horner wyklucza potencjalny transfer Lewisa Hamiltona do ekipy Red Bulla i zapewnia, że w jego zespole nie ma miejsca dla Brytyjczyka.

Hamilton przeżywa trudny okres w Formule 1, szczególnie że przez wcześniejsze lata był w ścisłej czołówce walczącej o mistrzostwo świata.

Zespół Mercedesa, z którym Brytyjczyk zdobył sześć tytułów mistrzowskich, zmaga się obecnie z wieloma problemami dotyczącymi ich konstrukcji.

Plotki dotyczące przyszłości Hamiltona krążą już od jakiegoś czasu, a jego kontrakt w Mercedesie wygasa z końcem tego roku.

Red Bull ma podpisany kontrakt z Maxem Verstappenem do 2028 roku, natomiast umowa Sergio Pereza obowiązuje do końca sezonu 2024 roku.

Mimo że Hamilton wciąż jest postrzegany jako czołowy kierowca w stawce, to Horner twierdzi, że Red Bull nie jest zainteresowany sprowadzeniem go do siebie.

„To, co Lewis osiągnął w Formule 1, jest nieprawdopodobne, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z kierowców, których mamy” – powiedział Horner w rozmowie ze Sky Sports News.

„Są bardzo zaangażowani, więc nie widzę u nas miejsca dla Hamiltona.”

Mercedes miał bardzo słaby start sezonu 2023, podczas gdy Red Bull zdominował całą stawkę, jednak Horner uważa, że Mercedes z każdym wyścigiem będzie coraz mocniejszy.

„Jestem pewien, że Mercedes uporządkuje swoje problemy.”

„Słyszymy o dużych zmianach w ich ekipie, tak więc spodziewamy się, że po powrocie do Europy będą bardzo blisko nas” – zakończył szef Red Bulla.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool