Horner: Niech Lewis Hamilton przeprosi Alexa

Alexander Albon i Lewis Hamilton / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Według Christiana Hornera, Alex Albon powinien usłyszeć przeprosiny od Lewisa Hamiltona za spowodowanie kolizji, która pozbawiła podium kierowcę Red Bulla.

Dzięki świeżemu kompletowi miękkich opon, Alex Albon dysponował ogromną przewagą tempa nad Lewisem Hamiltonem. Jednak przy próbie wyprzedzania, Brytyjczyk uderzył w tył samochodu Red Bulla, eliminując Albona z walki o podium. Ponieważ Taj znajdował się już przed samochodem Hamiltona, sędziowie nałożyli na mistrza świata karę pięciu sekund doliczonych do czasu wyścigu.

Szef zespołu Red Bull Racing przyznał po wyścigu, że dzisiejsza sytuacja jest kolejnym dowodem na to, jak twardym i brutalnym sportem jest współczesna Formuła 1.

„Bywają dni, gdy ten sport bywa brutalny. Dzisiaj doświadczyliśmy tego na własnej skórze. Alex jechał dobry wyścig i zasługiwał na mocny finisz. Pięciosekundowa kara nałożona na Lewisa nic nie zmieniła w jego sytuacji.”

„Alex mógł wygrać ten wyścig, dzięki właściwej decyzji taktycznej. Wypuściliśmy go z pit stopu na miękkich oponach, dzięki czemu miał bardzo dobrą pozycję. Jeśli więc dwa razy w trzech ostatnich wyścigach przytrafia się mu ta sama sytuacja, to chyba coś jest na rzeczy. Wygląda na to, że Lewis błędnie ocenił sytuację. Byłoby teraz dobrze, gdyby za to przeprosił.

Pierwszy wyścig sezonu jest dla zespołu Red Bull Racing absolutnie do zapomnienia. Ostatecznie żaden z bolidów ekipy nie dotarł do mety na skutek awarii. Mimo wszystko, weekend ten pokazał, że zespół dysponuje konkurencyjnym samochodem, co niesie nadzieje na dobre występy w dalszej części sezonu.

„Pozytywne jest to, że mogliśmy jechać konkurencyjnym tempem w wyścigu. Nadal mamy też możliwości poprawy naszego tempa przed kolejnym weekendem” – zakończył Horner.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool