Horner: Niedziela była dla nas jak zwycięstwo

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing, uważa, że wynik Maxa Verstappena w Grand Prix Rosji był „jak zwycięstwo.” Holender, po starcie z końca stawki, ukończył wyścig na drugim miejscu.

Verstappen był zmuszony do rozpoczęcia rywalizacji w Soczi z dwudziestego pola, po tym, jak Red Bull zadecydował się na użycie czwartej, nadprogramowej jednostki napędowej, która znalazła się w bolidzie oznaczonym numerem #33.

Holender przez cały wyścig przebijał się przez stawkę i na pięćdziesiątym okrążeniu zajmował szóste miejsce. Wtedy jednak nad torem pojawiły się pierwsze krople deszczu i kierowca Red Bulla zadecydował, że zjedzie po opony deszczowe. Ten ruch okazał się najlepszym rozwiązaniem i pozwolił na awans do czołowej dwójki.

„Niedziela była dla nas jak zwycięstwo. Max wystartował z dwudziestego pola, a zakończył na drugim. Gdybyś zaproponował nam takie rozwiązanie przed weekendem, zgodzilibyśmy się bez zastanowienia” – powiedział Christian Horner.

„Osiągnięcie tego, czyli opuszczenie dwóch bastionów Mercedesa tylko z dwoma punktami straty w mistrzostwach kierowców jest niezwykle zachęcające. Dodatkowo do końca sezonu zostało siedem wyścigów, więc jeszcze jest o co walczyć.”

W przeciwieństwie do Maxa Verstappena Sergio Perez, jego zespołowy kolega, stracił prowizoryczne podium, po tym, gdy postanowił, że nie zmieni swoich opon na te przystosowane na mokrą nawierzchnię.

„To tylko pokazuje, że nic się nie kończy do momentu opadnięcia flagi w szachownicę” – podkreślił szef Red Bulla.

„Max, jeśli spojrzeć na innych kierowców startujących z końca stawki, wykonał imponującą robotę.”

„Robiliśmy wszystko, aby zmaksymalizować nasze szanse w deszczu, Checo zaryzykował i zadecydował, że zostanie na torze, tak jak wielu innych zawodników, a sam zespół nie był pewny, co powinien zrobić.”

„Max zyskał na tym, że zjechał na pit stop, a Checo niestety zapłacił cenę pozostania na torze.”

„Teraz łatwo o tym mówić, ale w trakcie wyścigu było nam bardzo trudno. Max jednak podjął świetną decyzję i na tym zyskał” - podsumował Horner.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool