Horner o transferze Mekiesa: Nie będzie „wymiany zakładników” z Ferrari

Christian Horner - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Christian Horner dementuje plotki, jakoby Red Bull rozważał wymianę swoich pracowników w zamian za transfer Laurenta Mekiesa na stanowisko szefa AlphaTauri.

Podczas restrukturyzacji w Ferrari doszło do wielu kadrowych przetasowań. Na miejsce, między innymi ważnego inżyniera Davida Sancheza, Fred Vasseur szukał zastępstwa w stajni Czerwonych Byków. Dodatkowo przedwczesne ogłoszenie transferu Laurenta Mekiesa, mającego zastąpić od sezonu 2024 Franza Tosta na stanowisku szefa stajni AlphaTauri, spowodowało spekulacje dotyczące potencjalnego ułatwienia przez Scuderię odejścia Mekiesa w zamian za transfer inżynierów z Milton Keynes.

Na celowniku Vasseura miały się znaleźć dwie ważne w strukturach Red Bulla postacie – dyrektor techniczny Pierre Waché oraz szef działu aerodynamiki Enrico Balbo.

„Jak zwykle jest wiele spekulacji” – powiedział Horner. „Czy będzie wymiana zakładników za Laurenta Mekiesa? Cóż, nie mamy żadnych zakładników, więc jeśli chodzi o personel przenoszący się do Ferrari, z pewnością na wyższym lub średnim poziomie, nic nie jest planowane.”_

„Osoby, o których wspomniano w związku z Ferrari, przyszły do mnie w zeszłym tygodniu i wspomniały o swoim niedowierzaniu w niektóre z tych plotek.”

„To nieuchronnie jest częścią Formuły 1, ale nie ma planów, aby jacyś wysoko postawieni członkowie naszego zespołu dołączyli do Maranello” – potwierdził Horner.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool