Horner o walce Pereza z Verstappenem: Mogą się ścigać

Sergio Perez i Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Szef stajni Red Bulla, Christian Horner, skomentował wyrównaną walkę o prowadzenie w klasyfikacji między kierowcami stajni, zaznaczając, że nie będą ingerować i pozwolą Perezowi oraz Verstappenowi walczyć o tytuł.

Po pierwszych czterech wyścigach sezonu obaj zawodnicy ekipy Oracle Red Bull Racing mają na koncie po dwa zwycięstwa i dzieli ich zaledwie sześć punktów w klasyfikacji kierowców. Meksykanin znacznie zbliżył się do Holendra po zwycięstwie zarówno w sprincie i głównym wyścigu w Azerbejdżanie.

„Jest ogromna liczba wyścigów i cała różnorodność torów do pokonania, więc sytuacja może się zmieniać między nimi dwoma” – przyznał Christian Horner.

„Niezawodność będzie kluczowym czynnikiem. Mamy ograniczone możliwości rozwoju w tym roku, więc na tym się skupiamy – próba zbudowania luki.”

Przeczytaj też: Button: Wygrana w Miami może być dla Pereza motywacją w walce o tytuł

W przeszłości dochodziło już do napięć między garażami Red Bulla. Wszyscy z uwagą przyglądają się, jak stajnia będzie zarządzać potencjalną walką między dwoma swoimi kierowcami o tytuł.

„Po czterech wyścigach dzieli ich sześć punktów, więc tak, obaj są konkurencyjnymi kierowcami” – dodał szef stajni.

„Oboje chcą wygrywać, dlatego są zatrudnieni w zespole. I myślę, że to zależy od tego, co robią na torze. Mogli się ścigać [w GP Azerbejdżanu] i od początku sezonu mieli na to zgodę.”

„[Są wolni], dopóki interesy zespołu nie staną się mniej ważne niż interesy kierowców. Na chwilę obecną, mogą się ścigać” – podkreślił Horner.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool