Horner: Perez i Verstappen będą rywalizować na równych warunkach

Christian Horner - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Szef stajni z Milton Keynes, Christian Horner, zapowiedział, że Sergio Perez i Max Verstappen rozpoczną sezon na równych warunkach. Dodał także, że lidera ekipy wyłoni rywalizacja na torze.

Brytyjczyk w dużych superlatywach wypowiedział się na temat swojego nowego podopiecznego i przyznał, że wierzy, iż Meksykanin wniesie do ekipy sporo doświadczenia.

„Sergio to doświadczony kierowca. Znam go od bardzo dawna” – stwierdził Horner w wywiadzie dla Sky Sports F1.

„Potrafi doskonale zadbać o opony, więc pod kątem strategicznym wprowadzi on do zespołu nową dynamikę. Liczę na to, że dzięki niemu otworzą się przed nami nowe opcje na tym polu.”

„Miał już do czynienia ze starszym samochodem Red Bulla, co miało pomóc mu w lepszej aklimatyzacji w nowym środowisku. Poznał naszą organizację pracy i wszystkich zaskoczył swoim podejściem.”

Rywalizacja pomiędzy Perezem a Verstappenem zapowiada się niezwykle zaciekle. Zespół deklaruje natomiast, że w początkowej fazie sezonu ich kierowcy będą walczyć ze sobą na równych zasadach.

„Oczywiście Sergio będzie miał takie same możliwości. Wszystko zależy od tego, co wydarzy się na torze. Jako zespołowy kolega, Max jest bardzo trudnym przeciwnikiem. Potrzebujemy jednak obu kierowców na jak najwyższych pozycjach, aby móc pokonać Mercedesa.”

Horner jest jednak świadomy, że pokonanie ekipy Toto Wolffa będzie niezwykle trudnym zadaniem.

„Zespół bardzo ciężko pracował podczas zimowej przerwy. Mamy nadzieję, że będziemy konkurencyjni i pokażemy się z dobrej strony, ponieważ w ostatnich latach mieliśmy z tym problemy. Liczę na to, że w tym roku będziemy mogli walczyć już od pierwszego wyścigu w Bahrajnie.”

„Lewis [Hamilton] osiągnął bardzo wiele w tym sporcie, a jego statystyki naprawdę robią wrażenie. Pobił wszelkie rekordy i zamierza walczyć o ósmy tytuł. Nie możemy doczekać się walki z nim, choć wiem, że jest w świetnej formie i w szczytowym momencie swojej kariery. Bardzo trudno będzie go pokonać” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool