Horner: Perez może naciskać znacznie mocniej niż Albon

Sergio Perez i Max Verstappen / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Szef stajni z Milton Keynes liczy na to, że dobra postawa kierowcy z Guadalajary pomoże jego ekipie podjąć skuteczną walkę z kierowcami Mercedesa.

Christian Horner wielokrotnie zaznaczał, że aby móc skutecznie rywalizować z zawodnikami zespołu z Brackley, Red Bull konieczne musi zapewnić odpowiednie wsparcie dla Maxa Verstappena.

„Uważam, że Checo jest w stanie naciskać na Maxa znacznie bardziej, niż robił to Albon w ubiegłym sezonie. Mamy nadzieję, że ich połączenie da nam realną siłę do walki z Mercedesem” - stwierdził Horner w wywiadzie dla RacingNews365.

47-latek przyznał, że bardzo mocną stroną Pereza jest determinacja i upór, które już od wczesnych etapów kariery pozwalały mu osiągać znakomite wyniki.

„W swoim debiutanckim sezonie w GP2 zawsze lepiej radził sobie w wyścigach niż w kwalifikacjach. Był bardzo zdeterminowany i nigdy się nie poddawał. Sergio zachowywał się jak pies, który dopadł kość. Moim zdaniem jest to jego wyścigowy znak rozpoznawczy.”

„Nie jest więc przypadkiem, że prowadząc przeciętne samochody, udało mu się stawać na podium.”

„W trakcie wyścigu jest bardzo zdeterminowany, a sposób, w jaki zarządza oponami, jest godny podziwu. Na swoim obecnym etapie kariery, jest on bardzo wszechstronnym zawodnikiem.”

Szef zespołu kolejny raz podkreślił również, że kwestie finansowe nie były wyznacznikiem przy wyborze Meksykanina.

„Kwestie finansowe nie odgrywały żadnej roli, gdy podejmowaliśmy decyzję. Badaniem miejscowego rynku zajmiemy się dopiero w nadchodzących miesiącach."

Brytyjczyk dodał także, że komunikat o zatrudnieniu Pereza wywołał niesamowitą euforię wśród meksykańskich fanów.

„Muszę przyznać, że, zaraz po ogłoszeniu spotkaliśmy się z niesamowitym odzewem jego kibiców. Nigdy wcześniej w zespole nie doświadczyliśmy czegoś podobnego. Bardzo cieszy mnie fakt, że Formuła 1 jest tak bardzo popularna na całym świecie. Wzrost zainteresowania wyścigami w Ameryce Łacińskiej jest dobry dla całego naszego środowiska" - zakończył.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool