Horner: Perez wciąż musi pracować nad tempem kwalifikacyjnym

Sergio Perez - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Szef zespołu Red Bull Racing, Christian Horner, jest zadowolony z tempa wyścigowego Sergio Pereza, ale uważa, że Meksykanin musi dalej pracować nad tym, by lepiej prezentować się w kwalifikacjach.

31-letni reprezentant stajni z Milton Keynes musiał uznać wyższość Maxa Verstappena w sobotnich czasówkach podczas czterech z pięciu dotychczasowych rund tegorocznej kampanii. Lepszy od Holendra okazał się jedynie we włoskiej Imoli, gdzie wywalczył drugą pozycję.

W kwalifikacjach do Grand Prix Monako Perez uzyskał dopiero dziewiąty czas, podczas gdy Verstappen uplasował się tuż za zdobywcą pole position, Charlesem Leclerkiem z Ferrari. Wyścig ułożył się jednak dla Meksykanina korzystnie – ukończył go na czwartym miejscu.

„Uważam, że soboty są dla niego trudniejsze niż niedziele” – stwierdził Christian Horner.

„Jego tempo wyścigowe jest generalnie bardzo mocne. Jeśli chodzi jednak o soboty, to wciąż myślę, że musimy pracować z nim nad kwalifikacjami i pomóc mu czuć się komfortowo. To samo przyjdzie.”

„Widać, że większości kierowcom, prawdopodobnie z wyjątkiem Carlosa [Sainza], którzy zmienili w tym roku zespoły, nabranie prędkości zajęło trochę czasu.”

„Uważam także, że w tym sezonie opony są bardziej zdradliwe, co jeszcze dodaje nieprzewidywalności i dynamiki. [Sainz] świetnie sobie radzi, a takie występy jak ten w niedzielę tylko pomagają” – dodał.

Do swojego słabszego występu w kwalifikacjach w Monte Carlo odniósł się także Sergio Perez.

„Moja strona garażu obrała nieco inny kierunek i nie przygotowała tak dobrego samochodu, jak ten, którym dysponował Max. Miejmy nadzieję, że w kolejnych wyścigach będę w stanie z nim konkurować.”

„To był dopiero piąty wyścig sezonu, a przed nami jeszcze dużo pracy. Myślę, że kiedy będę czuł się komfortowo w samochodzie, zrobimy parę kroków naprzód i zdobędziemy dla zespołu wiele punktów” – zakończył.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool