Horner: RB18 będzie wyglądał zupełnie inaczej już podczas pierwszego wyścigu w Bahrajnie

Christian Horner - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Christian Horner, szef zespołu Oracle Red Bull Racing, potwierdził, że bolid RB18 w trakcie Grand Prix Bahrajnu będzie różnił się od tego, który został odsłonięty podczas oficjalnej prezentacji.

Nadchodząca kampania będzie pierwszą uwzględniającą nowe przepisy techniczne, które mają zmniejszyć różnice między zespołami, tym samym ułatwiając zawodnikom walkę na torze.

Aby jednak zapobiec ujawnieniu swojej interpretacji przepisów, zespoły najprawdopodobniej pokażą swoje prawdziwe bolidy dopiero podczas przedsezonowego testu w Bahrajnie.

Tym samym, Horner, który wraz z zespołem przedstawił jedynie samochód pokazowy, potwierdził, że RB18 drastycznie zmieni się w najbliższych tygodniach.

„Wraz z nowymi zmianami przepisów od tego roku, cała filozofia uległa zmianie, co oznacza, że każdy pojedynczy element jest inny niż w zeszłorocznym samochodzie” – powiedział Christian Horner.

„Każdy zaczyna od początku. Zanim przystąpimy do pierwszego wyścigu, RB18 nie będzie wyglądał tak, jak dzisiaj, ewolucja będzie bardzo szybka w miarę postępu sezonu.”

„Jest to równia pochyła dla wszystkich i jednocześnie jest to konkurs w rozwoju między pierwszym, a ostatnim wyścigiem.”

Przeczytaj też: Red Bull Racing odsłania bolid RB18

Po zdobyciu mistrzostwa przez Maxa Verstappena, Horner podkreślił, że naturalnym celem Red Bulla w sezonie 2022 będzie jego obrona.

„Wiemy, że mamy dobry samochód na 2022 rok – RB18 ożywa i oglądanie go dzisiaj jest fantastyczne. To był ogromny wysiłek zespołu i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć go na torze” – kontynuował szef Red Bulla.

„Planujemy bazować na sezonie 2021. Na dodatek mamy teraz auto z numerem jeden i wyzwaniem jest utrzymanie tytułu z Maxem.”

„Emocje i ciężka praca w 2021 roku naprawdę ożywiły skład i oznacza to, że wchodzimy w tegoroczną kampanię w świetnej formie.”

Oracle Red Bull Racing RB18 / © Getty Images / Red Bull Content Pool
Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool