Horner: Russell udowodnił, że Max jest lepszy od Lewisa

Max Verstappen i Christian Horner - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Według szefa stajni z Milton Keynes, występ George’a Russella w Grand Prix Sakhiru ponad wszelką wątpliwość udowodnił, że to nie siedmiokrotny mistrz świata, a młody Holender jest obecnie najlepszym zawodnikiem w stawce Formuły 1.

Zdaniem Brytyjczyka obecna forma Verstappena stawia go znacznie wyżej od Lewisa Hamiltona w klasyfikacji najlepszych zawodników. 47-latek na poparcie swojej tezy przywołuje znakomity wynik, jaki George Russell osiągnął zastępując swojego rodaka podczas wyścigu o Grand Prix Sakhiru.

„Uważam, że Max jest najlepszy” – powiedział Horner w wywiadzie dla holenderskiego portalu RacingNews365.

„Występ Russella w Mercedesie tylko utwierdził mnie w tym przekonaniu.”

Pod nieobecność siedmiokrotnego mistrza świata, zawodnik Williamsa ruszył do wyścigu z pierwszego rzędu, a następnie szybko wysunął się na prowadzenie i zmierzał do mety po, wydawałoby się, pewne zwycięstwo. Niestety szanse na życiowy wynik 22-latka zostały pogrzebane przez błąd w wewnętrznej komunikacji zespołu i zamieszanie w alei serwisowej.

Wedlug szefa Red Bulla drugi weekend wyścigowy w Bahrajnie jasno pokazał, że ogromny udział w dominacji Hamiltona ma samochód przewyższający osiągami pozostałe bolidy, łącznie z maszyną Valtteriego Bottasa. Dowodzi to również, że Max musi wyciągać więcej ze swojego samochodu niż Lewis, starając się przy tym utrzymać możliwie blisko Mercedesów.

„Nie chodzi o to, że pozostaję ślepy na osiągnięcia Hamiltona. Przez cały czas ma on jednak dostęp do najlepszego pakietu, podczas gdy Verstappen musi ciągle wyciskać coraz więcej ze swojego samochodu.”

„Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że kierowca Williamsa z marszu zakwalifikował się ich samochodem na czele stawki, a potem otarł się o zwycięstwo w wyścigu.”

„Gdyby to Max zaraził się koronawirusem i ktoś musiałby wskoczyć do jego samochodu, to ta osoba nigdy nie byłaby w stanie dorównać mu osiągami.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool