Horner: To była świetna strategia Mercedesa

Christian Horner - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Christian Horner uważa, że Valtteri Bottas wykonał świetną pracę dla Mercedesa, eliminując z dalszej rywalizacji Sergio Pereza i wykluczając Maxa Verstappena z walki o wysokie pozycje.

Tegoroczny start wyścigu na Hungaroringu był jednym wielkim chaosem, a w roli głównej wystąpił w fiński reprezentant Mercedesa, którego błąd zniszczył wyścig kilku zawodnikom. Na mokrej nawierzchni Bottas przestrzelił punkt hamowania i z impetem wbił się w tył bolidu Lando Norrisa, w efekcie czego obydwa samochody wylądowały na poboczu, uszkadzając przy tym obie maszyny Red Bulla. 

Szef stajni z Milton Keynes po zakończeniu wyścigu nie ukrywał swojej frustracji z powodu straty kolejnych cennych punktów i w gorzkich słowach podsumował te wydarzenia.

„To była świetna strategia Mercedesa. Valtteri wykonał dla nich kawał świetnej roboty, wybijając oba nasze samochody" - przyznał Christian Horner w rozmowie z Auto Bild.

„Bottas za swoje zachowanie został ukarany przesunięciem o pięć miejsc na starcie do następnego wyścigu. Jednakże charakterystyka toru SPA pozwoli mu w ciągu dwóch okrążeń zniwelować poniesione straty."

„Jest to nieodpowiednia kara i w żadnym stopniu nie rekompensuje szkód, jakie nam wyrządził, zwłaszcza gdy spojrzysz na limit budżetowy. Skutki są ogromne, a koszty wręcz brutalne."

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool