Horner: Verstappen zasługuje na zdobycie mistrzowskiego tytułu

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing, uważa, że Max Verstappen jest w niesamowitej formie w trakcie obecnego sezonu, a jego występy są niedoceniane przez społeczność Formuły 1.

Do ostatniego wyścigu obecnej kampanii Holender oraz jego rywal w walce o mistrzostwo kierowców, Lewis Hamilton, wystartują z tą samą ilością punktów. Oznacza to, że kierowca, który osiągnie wyższą lokatę w Grand Prix Abu Zabi, tym samym zdobędzie tytuł Mistrza Świata 2021 roku.

Jednak mimo wyrównanego poziomu rywalizacji między dwoma pretendentami do finalnego sukcesu, Christian Horner uważa, że to Verstappen przedstawia lepszy poziom w obecnym sezonie.

„Max jest wojownikiem i jeśli jest jakiś kierowca, który zasługuje na zdobycie mistrzostwa świata, to jest nim właśnie on” – powiedział Horner.

„Mercedes ma lepszy samochód; on [Verstappen] jeździ niesamowicie – spójrzcie jak blisko Lewisa jest w tym roku Valtteri.”

„Max jest dla mnie bez wątpienia kierowcą roku i zasłużył na zdobycie mistrzostwa. Sposób, w jaki prowadzi bolid w tym roku, myślę, że jest wybitny.”

„Nie sądzę, by ludzie zdawali sobie sprawę, że nie mieliśmy najlepszego samochodu przez cały rok, jednak Max sprawia, że na taki wygląda. Myślę, że to jemu należą się wszelkie słowa uznania.”

Horner wskazał różnicę prędkości na prostych między bolidami Mercedesa a Red Bulla jako czynnik, który odegra kluczową rolę w finałowym wyścigu.

„Max zyskiwał pół sekundy w zakręcie numer trzynaście, a i tak nie udawało mu się zniwelować różnicy prędkości. To najbardziej frustrująca rzecz dla kierowcy, gdy jest taka różnica.”

„To było frustrujące w ostatnich trzech-czterech wyścigach. Mogliśmy tylko patrzeć na te dominujące osiągi na prostej i nie mogliśmy nic z nimi zrobić.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool, Scuderia Ferrari