Horner: Żaden kierowca nie mógłby powtórzyć sukcesu Verstappena

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Christian Horner uważa, że żaden kierowca nie byłby w stanie dorównać Maxowi Verstappenowi w tym samym bolidzie w 2022 roku, po tym, jak nadzieje Sergio Pereza na mistrzostwo ostatecznie spełzły na niczym.

Meksykanin zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata po walce z Charlesem Leclerkiem o pozycję wicelidera w kończącym sezon Grand Prix Abu Zabi.

Perez zakończył rok z dorobkiem 305 punktów, podczas gdy Verstappen, który podczas Grand Prix Japonii zdobył swój drugi tytuł, zgromadził aż 454 punkty, bijąc przy okazji rekord największej liczby zwycięstw w sezonie.

Relacja Perez-Verstappen znalazła się w centrum uwagi po GP Brazylii, podczas którego Holender odmówił wykonania polecenia zespołu, aby przepuścić Pereza, choć obaj po wszystkim stwierdzili, że sytuacja została omówiona i rozwiązana.

Na pytanie, czy było jakieś poczucie ulgi, że te stracone punkty ostatecznie nie wpłynęły na wynik Pereza w Abu Zabi, Horner stwierdził, że chciałby spojrzeć na sezon czterokrotnego zwycięzcy jako całość, a nie skupiać się na jednym wyścigu.

_„Myślę, że musisz spojrzeć na sezon całościowo i kiedy to zrobisz, zarówno Charles, jak i Checo, będą żałować niewykorzystanych szans” – powiedział Horner.

„Musisz patrzeć na wyniki zawodnika w ciągu całego roku, a nie w pojedynczym wyścigu, a Checo miał najlepszy rok w Formule 1 w całej swojej karierze.”

„Wygrał Grand Prix Monako, a jego jazda w Singapurze była wybitna” – zaznaczył szef Red Bulla.

Horner stwierdził również, że Max Verstappen w tym sezonie był tak mocny, że nikt inny, w tym bolidzie, nie byłby w stanie pojechać lepiej.

„Max działał na takim poziomie, że według mnie, ktokolwiek mający ten sam sprzęt, nie byłby w stanie tego powtórzyć.”

Perez wyraził nadzieję, że będzie mógł wrócić silniejszy w 2023 roku, w którym 32-latek trzeci rok z rzędu będzie jeździł jako kolega Verstappena w Red Bullu.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool