HubAuto Racing zmienia kategorię na 24-godzinny wyścig Le Mans

HubAuto Racing / © HubAuto Racing

Zespół HubAuto Racing potwierdził start w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, jednak nie w klasie LMGTE Am, jak wcześniej zakładano, a LMGTE Pro, przy wykorzystaniu modelu Porsche 911 RSR.

„Istnieje wiele powodów, dla których chcieliśmy wykonać ten ruch. Prowadziliśmy kilka rozmów z naszymi kluczowymi partnerami i otrzymamy znaczące wsparcie oraz sponsoring w związku z przejściem do kategorii LMGTE Pro” - powiedział Morris Chen, właściciel zespołu HubAuto Racing.

„W zeszłym roku sponsorzy dostrzegli naszą zdolność do bycia czołowym składem podczas pierwszego występu w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Zmiana na LMGTE Pro jest ważnym krokiem w strategicznym kierunku naszej ekipy i potwierdza, że nasi sponsorzy mają duże zaufanie do przyszłości zespołu. To najnowsze osiągnięcie w rozwoju HubAuto Racing i jesteśmy wdzięczni federacji ACO za umożliwienie tej zmiany.”

Ekipa z Azji nie poinformowała jednak, kto zasiądzie w kokpicie Porsche 911 RSR.

„Spodziewamy się konkurencyjnego oraz solidnego składu kierowców i wkrótce potwierdzimy wszystkich trzech naszych zawodników. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie tej informacji w nadchodzących tygodniach” - dodał Chen.

HubAuto Racing to pierwszy azjatycki skład, który wystartuje w klasie LMGTE Pro w 24 Hours of Le Mans. Zespół przesiadł się z Ferrari do Mercedesa AMG na rywalizację w Asian Le Mans Series 2021 i został wybrany przez komisję ACO do walki we Francji, po bardzo dobrych wynikach w ALMS oraz innych seriach w ostatnich sezonach.

Image: © HubAuto Racing