Hulkenberg dołącza do zespołu Haas F1 na sezon 2023

Nico Hulkenberg / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Zespół Haas F1 potwierdził zakontraktowanie Nico Hulkenberga na sezon 2023. Niemiec zastąpi w przyszłorocznym bolidzie Schumachera i będzie rywalizował o najwyższe cele wraz z Kevinem Magnussenem.

Niemiecki kierowca rywalizował w Formule 1 w latach 2010-2019, prócz sezonu 2011, dla ekip Williams, Sauber, Force India i Renault, jednak nie był w stanie zapewnić sobie miejsca na kolejne kampanie i zwolnił etatowy fotel we francuskim składzie dla Estebana Ocona.

Hulkenberg został jednak blisko królowej sportów motorowych i związał się z zespołem Racing Point, a następnie Aston Martin, pełniąc obowiązki kierowcy rezerwowego, co przyniosło mu aż pięć startów w latach 2020 i 2022.

Po raz ostatni niemiecki kierowca wystartował w Grand Prix Arabii Saudyjskiej, w obecnej kampanii wyścigowej, zastępując Sebastiana Vettela, u którego stwierdzono dodatni wynik na obecność Covid-19 w organizmie.

„Bardzo się cieszę, że mogę przenieść się na pełny etat do zespołu Haas F1 na 2023 rok” – przyznał Nico Hulkenberg.

„Czuję, że tak naprawdę nigdy nie opuściłem Formuły 1. Jestem podekscytowany, że ponownie będę mógł robić to, co kocham i chcę podziękować Gene'owi Haasowi oraz Guentherowi Steinerowi za ich zaufanie.”

„Przed nami dużo pracy, aby móc konkurować ze wszystkimi innymi ekipami w środku pola i nie mogę się doczekać, aby ponownie dołączyć do tej walki.”

Hulkenberg swoją pracę dla zespołu z Kannapolis rozpocznie już 22 listopada, biorąc udział w posezonowych testach na torze Yas Marina w Abu Zabi.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team