Hulkenberg faworytem do zastąpienia Micka Schumachera

Nico Hulkenberg - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Nico Hulkenberg może wrócić do Formuły 1, tym razem w barwach Haasa. Doniesienia z Niemiec wskazują, że rezerwowy kierowca Astona Martina ma duże szanse na angaż w przyszłym sezonie.

Jeszcze przed przerwą letnią Guenther Steiner – szef stajni Gene’a Haasa – stawiał jasne warunki, że syn legendarnego kierowcy Ferrari musi poprawić swoje wyniki i zdobycze punktowe, jeżeli chce przedłużyć swój kontrakt.

Jednak pomimo poprawy Mick Schumacher nadal jest zagrożony utratą miejsca w Haasie. Sytuacji, w jakiej znajduje się Niemiec, nie pomaga również koniec współpracy z Akademią Ferrari, ponieważ nie jest tajemnicą, że Scuderia ma swój głos w kwestii wyboru kierowców ekipy Steinera.

Możliwe alternatywy dla Schumachera, czyli Alpine i Williams, które wciąż nie ogłosiły swojego pełnego składu kierowców, mają długą listę kandydatów, jednak na żadnej z nich Niemiec nie jest umiejscowiony na pierwszym miejscu. Pojawiają się głosy, że Alpine chciałoby Pierre’a Gasly’ego, natomiast Williams Nyck’a de Vriesa.

Przed wyścigiem na Zandvoort Steiner podkreślał, że nie zamierza spieszyć się z podjęciem decyzji co do kierowców na sezon 2023, jednak niemieccy dziennikarze zaznajomieni ze sprawą donoszą, że Nico Hulkenberg jest pierwszym wyborem stajni do zastąpienia Schumachera.

Trzydziestopięcioletniego kierowca i rodak Micka posiada rekord największej ilości wyścigów bez podium. W sezonach 2017-2019 jeździł dla ekipy Renault, a rok później zastąpił chorego na Covid-19 Sergio Pereza w barwach Racing Point. W tym sezonie jeździł natomiast za chorego na koronawirusa Sebastiana Vettela w pierwszych dwóch wyścigach sezonu.

Po swoich występach z Astonem Martinem Hulkenberg powiedział, że nadal będzie gotowy zostać etatowym kierowcą w F1, jeśli tylko nadarzy się dobra okazja.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team