Hulkenberg: Jeśli teraz nie dostanę szansy, moja przygoda w Formule 1 jest dla mnie skończona

Nico Hulkenberg / © LAT Images

Nico Hulkenberg, były kierowca ekipy Renault, uważa, że jego powrót do Formuły 1 w przyszłorocznej kampanii jest możliwy, jednak brak angażu na sezon 2022 zamknie dla niego drzwi raz na zawsze.

33-latek stracił swoje miejsce w królowej sportów motorowych po zakończeniu rywalizacji 2019, jednak w zeszłym roku wystąpił w kilku wyścigach dla Racing Point, a obecnie jest kierowcą rezerwowym Astona Martina.

Niemiec przyznaje, że cały czas jest w dobrej formie i mógłby wiele zaprezentować podczas swojego powrotu na tor.

„Szczerze mówiąc, bardzo tęsknię za wyścigami i czuję, że nadal mogę wiele zaoferować sportom motorowym jako aktywny kierowca” – powiedział Hulkenberg.

„Przerwa sprawiła, że moje życie stało się nieco spokojniejsze, gdy jesteś poza stawką, zdajesz sobie sprawę, jak wiele presji spoczywa na Tobie” – tłumaczy kierowca testowy Astona Martina.

Nico Hulkenberg, potwierdził, że jest w kontakcie z kilkoma zespołami Formuły 1. Coraz częściej mówi się, że potencjalnym kierunkiem dla doświadczonego niemieckiego kierowcy może być Williams lub Haas.

„Utrzymuję kontakt z kilkoma ekipami. Myślę, że każdy może wykorzystać swoją szansę, gdy jest ku temu okazja. Nie mam jednak złudzeń, że w najlepszych zespołach drzwi są dla mnie zamknięte.”

„Jestem przekonany, że nadal należę do Formuły 1. Uważam, że jeśli jesteś w czymś naprawdę dobry, powinieneś zostać odpowiednio wynagrodzony.”

Hulkenberg przyznaje również, że jest to prawdopodobnie jego ostatnia szansa na poważny powrót do F1.

„Fernando Alonso nie był w stawce przez dwa lata i wrócił, ale jest też dwukrotnym mistrzem świata. Jeśli teraz nie dostanę szansy, moja przygoda w Formule 1 jest dla mnie skończona.”

Były zawodnik stajni z Enstone dodał, że przygląda się też innym seriom wyścigowym takim, jak DTM i IndyCar.

„Obejrzałem kilka wyścigów IndyCar, jednak nie jestem w stu procentach przekonany, czy Stany Zjednoczone to odpowiednie miejsce dla mojej rodziny, jednak chciałbym zostać przy wyścigach samochodów jednomiejscowych.”

Image: © LAT Images