Hulkenberg mógł dołączyć do Mercedesa od sezonu 2013

Nico Hulkenberg - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Ross Brown przyznał, że przed sezonem 2013, kiedy to kierował zespołem Mercedes, był o krok od podpisania kontraktu z Nico Hulkenbergiem. Ostatecznie jednak wraz z zespołem postanowili postawić na pierwotnego kandydata, którym był Lewis Hamilton.

Jak zdradził obecny dyrektor Formuły 1 do spraw technicznych, Nico Hulkenberg był dla Mercedesa drugą opcją na wypadek, gdyby Lewis Hamilton nie zdecydował się opuścić zespołu McLaren.

"Prawie podpisałem z nim kontrakt parę lat temu, kiedy kierowałem Mercedesem. Gdyby Lewis do nas wtedy nie dołączył, wówczas Nico był naszym następnym wyborem."

"Zawsze darzyłem Nico ogromnym szacunkiem jako kierowcę. To bardzo mocny zawodnik, który powinien być w Formule 1."

Ostatecznie jednak, po zaskakującym zakończeniu współpracy z McLarenem od sezonu 2013 w fotelu Mercedesa zasiadł Lewis Hamilton, który rok później rozpoczął trwający nieprzerwanie do dziś okres dominacji ekipy z Brackley w erze silników hybrydowych.

Ross Brawn dodał także, że wielkie wrażenie wywarło na nim, to jak szybko Hulkenberg potrafił dostosować się do samochodu zespołu Racing Point, zdobywając w kwalifikacjach trzecie pole startowe i zaliczając bardzo udany występ w jego pierwszym od kilku miesięcy starcie.

"To musiało być niewiarygodne fizyczne wyzwanie dla Nico. Nie wiem, jak bardzo był obolały po wyścigu, ale to była wspaniała jazda w wykonaniu kogoś, kto został od razu wrzucony na głęboką wodę" - zakończył Brawn.

Image: © BWT Racing Point F1 Team