Hulkenberg odrzuca powrót do Williamsa i czeka na ruch Alfy Romeo

Na ten moment jedyną nadzieją na pozostanie Nico Hulkenberga w stawce Formuły 1 jest przejście do zespołu Alfy Romeo. Niemiec w Austin powiedział, że czeka na ruch włoskiego zespołu i kolejny raz zaznaczył, że nie interesuje go powrót do zespołu Williams.

Kierowca Renault zaznaczył, że zespół Alfy Romeo to jego jedyna nadzieja na pozostanie w Formule 1 na kolejny sezon. Niemiec przyznał również, że jeżeli Alfa wraz z Ferrari podejmą decyzję o kontynuowaniu współpracy z Antonio Giovinazzim, to nic wielkiego się nie wydarzy, a życie będzie toczyło się dalej.

Giovinazzi ostatnie punkty zdobył podczas nocnego wyścigu w Singapurze, wówczas zajął ostatnią punktowaną pozycję. Według dobrze poinformowanych osób Włoch dostał mocne ostrzeżenie od swojego zespołu tuż po zakończeniu przerwy wakacyjnej, co miało go zmotywować do natychmiastowej poprawy swoich wyników. Poprawa była minimalna, ale dostrzegalna.

W bardzo dużych superlatywach ostatnim czasem wypowiadał się o Giovinazzim szef zespołu Alfy Romeo Fréederic Vasseur. Francuz bardzo chwalił swojego podopiecznego, mówiąc, że zespół wkrótce poinformuje o obsadzie drugiego fotela na sezon 2020. Takie słowa jednoznacznie wskazywały, że to Giovinazzi, wspierany przez zespół Ferrari, pozostanie w ekipie na kolejny rok. Dotychczasowy brak decyzji może aktualnie budzić spore wątpliwości, a domniemane spotkania na linii Hulkenberg – Alfa Romeo jeszcze bardziej podgrzewają całą sytuację.

"Odbyłem kilka spotkań z przedstawicielami Alfy Romeo" - powiedział Nico Hulkenberg. "Aktualnie czekam na ruch z ich strony, który będzie decydujący w sprawie mojego pozostania w Formule 1. Jeżeli wybiorą Giovinazziego to nic wielkiego się nie stanie. życie będzie toczyć się dalej. Oczywiście chciałbym kontynuować jazdę w Formule 1, ale aktualnie nie wszystko jest zależne ode mnie."

Hulkenberg kolejny raz odrzucił informacje o potencjalnym powrocie do zespołu Williams. Niemiec zaznaczył również, że nie jest zainteresowany rolą trzeciego kierowcy w żadnym z zespołów.

"Nie jestem zainteresowany powrotem do Williamsa. Ten zespół potrzebuje aktualnie kogoś innego. Myślę, że nie jestem odpowiednim kierowcą dla nich. To nie jest odpowiedni czas, żebym powrócił do tego zespołu. Z całym szacunkiem do mojej byłej ekipy, ale taki scenariusz nie jest możliwy."

"Przez lata osiągnąłem wiele dobrych wyników, co tylko świadczy o mojej klasie. Oczywiście chciałbym mieć na swoim koncie więcej punktów i oczywiście upragnione miejsce na podium oraz zwycięstwo, ale jestem świadomy, dlaczego ich nie mam. Moja kariera potoczyła się tak, a nie inaczej i muszę się z tym pogodzić" - podsumował niemiecki kierowca.