Hungaroring zmodernizuje obiekty na torze

Hungaroring / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Tor Hungaroring ogłosił, że rozpoczął strategiczny program rozwoju, w ramach którego obiekt w pewnej części zostanie zmodernizowany.

Promotorzy Formuły 1 w połowie lata w Budapeszcie ujawnili, że 100 000 biletów na przyszłoroczny wyścig wyprzedało się w rekordowym czasie. Miejsca na piątek i sobotę są jednak nadal dostępne.

Hungaroring ma umowę z F1, która obowiązuje do 2027 roku, a okres jej obowiązywania oraz sukces komercyjny imprezy, skłoniły organizatorów do podjęcia decyzji dotyczących poważnych renowacji.

Zmiany obejmą nowe wejście, strefę dla kibiców oraz modernizację sieci wodnej i elektrycznej.

Zsolt Gyulay, prezes zarządu Hungaroring Sport Zrt, powiedział: „Przejąłem zarządzanie Hungaroringiem w 2010 roku i od tego czasu czekaliśmy na ten moment.”

„Oczywiście w poprzednich latach też wykonywaliśmy pewne prace: nasz tor przeszedł szereg remontów i nieustannie pracowaliśmy nad spełnieniem nowych wymogów bezpieczeństwa.”

„Wybudowaliśmy nowe ogrodzenie, zabezpieczyliśmy trybuny, a w 2016 roku przeprowadziliśmy odświeżenie nawierzchni toru.”

Grand Prix Węgier jest stałym punktem w kalendarzu F1 od 1986 roku. Jednak wraz z rosnącą popularnością sportu, który przyciąga nowe obiekty, Gyulay uznał, że Hungaroring potrzebuje odnowy.

„Patrząc na wydarzenia w Formule 1, pojawia się wiele nowoczesnych torów, więc modernizacje na naszym obiekcie wydają się być niezbędne” – przyznał szef Hungaroringu.

„Dzięki strategicznemu programowi rozwoju będziemy w stanie konkurować z nowoczesnymi obiektami, co pozwoli nam zatrzymać Formułę 1 na długo, a tym samym przyciągać uwagę do naszego kraju i naszej pięknej stolicy” – zakończył Gyulay.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team